Skocz do zawartości

Propozycja nowej struktury


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze nasze forum sie dynamicznie rozwija postanowilismy troche uproscic jego konstrukcje. Aby to bylo mozliwe, musimy przerobic forum od strony systemu - tzn. musi dojsc mozliwosc budowy forum w formie drzewiastej. Do tej chwili z przyczyn technicznych nie bylo to mozliwe. Taka funkcjonalnosc pojawi sie juz dzisiaj wieczorem, a takze kilka mniej istotnych poprawek.

 

Co nam da struktura drzewiasta:

1. Odciazenie glownej strony - bedzie znacznie krotsza i skoncentruje sie tylko na glownych kategoriach

 

2. Pozwoli bardzo latwo odnajdywac informacje

 

3. Dla nowych uzytkownikow da to znacznie bardziej przejrzysta strukture

 

4. Da mozliwosc tworzenia nieograniczonej ilosci sub-forow, ktore nie spowoduja przeciazenia i "zawalenia" forum

 

5. inne...

 

Aby nie bylo problemow, juz teraz chcialbym otworzyc dyskusje na temat docelowej struktury forum.

 

Wstepna propozycja wyglada nastepujaco:

 

Astro-forum.org - Forum Miłośników Astronomii

 

Sprawy Forum

Komunikaty

Uwagi, propozycje, postulaty...

Kwarantanna

 

Sprzęt obserwacyjny

Forum ogólne

Reflektory (Newtony, Cassegrainy)

Refraktory (lunety)

Lornetki astro

Montaze i akcesoria (okulary itp.)

Linki www

Recenzje

Warsztaty ATM

 

Obserwacje astronomiczne

Forum ogólne

Komunikaty obserwacyjne

Wspólne obserwacje

Linki www

 

Astrofotografia

Forum ogólne (sprzet, techniki itp)

Galeria - Układ Słoneczny

Galeria - DSO

Linki www

 

Producenci sprzętu astro

Astrokrak/Soligor

QuasarPJ

Synta Sky-Watcher

Optisan

TAL

Uniwersal

Inni

 

AstroMarket

Kupie

Sprzedam

Zamienie/oddam

Jarmark

 

Hyde Park

Forum główne (wolne tematy)

Centrum zagadek

Humor

Film

Muzyka

Książka

inne zaproponowane działy...

 

Proponujemy tez usuniecie dzialu "dla poczatkujacych" poniewaz i tak wiekszosc watkow, ktore tam sie znajduja dubluje sie merytorycznie z tym, co pojawia sie w innych dzialach. Z drugiej strony poczatkujacy i tak "sprawnie" pisza w dzialach innych. Tak wiec, wydaje sie, ze dzial jest zbyteczny i powoduje tylko dodatkowy zamet.

 

Za "chwile" odpalimy nowy modul. Na poczatek zmienie tylko dzial producentow. Dzieki temu, bedziecie mogli przekonac sie, jak to dziala w praktyce.

 

I jeszcze raz przypominam, ze te dodatkowe dzialy nie zasmiecaja nam ekranu, bo sa dostepne dopiero po tym, jak ktos zechce w nie wejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewiasta struktura na pewno będzie wygodna, już jestem ciekawy jak to będzie wyglądać. :P

Ale może być też tak, że jeśli od razu wprowadzimy za dużo nowo brzmiących nagłówków nie damy sobie rady z odszukaniem nawet swoich postów już napisanych. :roll:

Mam pytania:

Czy zostałby Album w tej wersji, która jest obecnie i czy Galeria użytkownika zostałaby bez zmian, tzn. sposób umieszczania swoich fotek itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie powinien powstać dział "Jaki teleskop kupić" i wzrzucic tam te wszystkie posty które dotyczyły porad odnośnie zakupu teleskopu. Może wtedy na innych działach nie będzie pwoielanych co chwilę tematów.

Dział powinien byc na samej górze i większymi literami żebu od razu rzucał się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko fajnei ale jak zwykle mam jakies Ale

 

czy nie bedzie to zbyt duze rozczlonkowanie ?

jednak taka specjalizacja to duzo klikania jest. i na samo klikanie stracimy duzo czasu a tak to tylko cyk jeden dzial i juz wiem ktore watki chcem czytac a ktore od razu odpuszczam . w takim bardzo rozczlonkowanym forum trzeba bedzie zagladac do kazdego dzialu zeby zobaczyc co tam nowego sie pojawilo (do tej pory sprawdzalem tylko 20 dzialow ;) i bylo to zdecydowanie za duzo a teraz bedzie ich zaledwie 37 !!! to znaczy spedzac 2 razy wiecej czasu na samym przegladaniu !!!

 

takie moje zdanie tak na szybko

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem co jest lepsze. Czy jak wchodze w dzial poczytac o danym sprzecie, to musze sie naklikac w teksty o lornetkach, mimo ze mnie osobiscie nie interesuja. Swietny pomysl z dzialem PORAD - czyli co kupic.

 

Pamietaj Dave, ze jest dzial - posty od ostatniej wizyty. Poza tym, chcialbym docelowo zrobic tak, ze po wejsciu w dany dzial wyswietlna sie posty z calej kategorii, a dodatkowe dzialy sa jakby po to, zeby moc przesiac forum tematycznie. Wiecej roboty bedzie dla moderatorow, zeby watki przenosic do odpowiednich kategorii, ale mysle, ze gra warta zachodu - po roku taki podzial na pewno bedzie bardzo efektywny.

 

Zrobie na razie na przykladzie tylko producentow. Zobaczymy, jak wam sie to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.