Skocz do zawartości

I znowu złota Praga!


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek znowu z Dawidem skoczyliśmy do Pragi. W Suprze na ul. Tournovskiej został zakupiony okular vixena 5mm do mojego 100rs. Ma być do planet bo daje power 200x. Niestety warunki nie pozwloiły jeszcze na obiektywny test. Praga jak zawsze piękna! Po zakupach krótki spacer po mieście, za krótki ale niestety choroba nie pozwoliła mi na jakieś wielkie eskapady. Przy okazji kupiliśmy Zayzikowi filtr baadera ale nie wiem dokładnie jak ów filterek działa. A co się uśąmialiśmy jak Dawid powiedział Zayzikowi że filterka nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ten filtr:

http://www.celestron.cz/

BAADER

CONTRAST BOOSTER - NOVINKA

propustnost 95%, eliminuje barevnou vadu dalekohledů ekonomické třídy, odstraňuje modrý nádech při pozorování Měsíce a planet, dramaticky zvyšuje kontrast - vyzkoušejte na Jupiteru. Uchovává barevnou věrnost zobrazení, nahrazuje i měsíční filtr a zvýrazňuje detaily na Slunci (! s použitím Astro Solar Folie !), standardní závit do okuláru, 7/23 vrstev

V kombinaci s IR Blocking filtrem nezbytná potřeba pro digitální fotografii.

2458360 1.25" 1.860 Kč

2458365 2" 2.670 Kč

 

To drugi mój filtr po księżycowym.

Sam nie wiem jak będzie działał , będę go miał we wtorek i jak pogoda dopisze to go wypróbuję i coś naskrobię na jego temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zajelo to sporo bo 1 edycja posta zaginela w matrixie

Wiec od poczatku .

jak to zwykle bywa klamka zapadla w ostatniej chwili ;)

Wroclaw opuszczalismy w srodku nocy (tj ok 7:30 rano ) Droga do Pragi jakos szybko zleciala i po ok 5 godzinach zapukalismy w szybke Supry . Pech chcial ze po raz juz kolejny trafilismy na przerwe (swoja droga fajnei maja z tymi przerwami po godzince w srodku dnia pracy :) Na szczescie wlasciciel widzac nasze zdeterminowane twarze nie wachal sie zbyt dlugo i wpuscil nas do srodka :)

Wtedy dopiero Polka sie zaczela . okulary i sprzety przelatywaly przd moimi oczami jak obrazki w kalejdoskopie . Staralem sie focic co ciekawsze rzeczy ale i tak zlapalem moze z 10% . Pan ktory nas obslugiwal jest jednak handlowcem-geniuszem . zastawil taka pulapke ze wszystkie wachania Oskara zniknely w ulamku sekundy i nie bylo odwrotu . LVW musial z nami wrocic do Wrocławia. troche jeszcze pomarudzilismy panu z cenami i dostepnoscia sprzetow o ktore czesto pytaja sie znajomi na forum (i tu znow zaczol sie pokaz sprzetow z badaniami organoleptycznymi ) widac na zdjeciach . mielismy okazje tez zobaczyc sprzet wlasciciela i tu musze przyznac lekki dreszcz mi poszedl po plecach jak zobaczylem 2 okularki 2" lvw 22 mm (vixena) w zlaczce bin (juz nie pamietam jakiej firmy ale elegancka) i wszystko zakonczone jakims sporym celestronem (ale bylem juz w takim amoku ze nawet nie zwrocilem uwagi co to za model) . Z ciezkim sercem wyrwalismy sie ze sklepu i dalej w Prage . grzecznie zaparkowalismy samochod obok jakiegos badziewiastego Merca ktory od razu sie troche zepsul i nie to za ja mu cos , samo tak !!! ( nie kupujcie tego badziewia z klasy E ) .chwile pobawilismy na rynku gdzie spotkalismy przemilego pana dorozkarza(ze morderstwem na twarzy) i dalej w miasto , dlugo nie pozwiedzalismy bo jakos tak niespodzianie pojawil sie sklep foto z 152 mm Apo Meada (jednak nas jakos mocno nie zachwycil wykonczeniem) Generalnie wielki grzmot ale po szczegolach widac ze jakosc nie ta. elementy tak troche niepodopasowywane , tu szpara tam szczelina . cos nierowno skrecone . ogolne wrazenie niezle ale jednak jakby jakos nie to co sie spodziewalem po sprzecie za 45000 zl (ciekawostka byl jednen okular SP w standarcie podejrzewam ze 1,25")

potem znow chwilka na miescie (ta winiarnia jakos sama sie napatoczyla- wcale jej nie szukalismy ) i w wracamy do domu

na granicy luz moglismy wiezc ze soba martwego łosia z 120 na heq5 zamiast rogow i Makiem Sky-watchera 128 w gebie i nikt by nic nie powiedzial. na luzaku pognalismy wiec juz zdeczko skatowani wrazeniami w kierunku macierzy

i tu spotkala nas kara za beztroskie wycieczki w dni robocze.

wracajac rozwazalismy pochodzenie dziwnej posiwiaty i nie pasowalo ani luna od Wroclawia ani ksiezyc . po czym ogolnie olalismy sprawe (a gdyby tak sie zatrzyamc i zdjecia porobic .grrr chyba nigdy sobie nie wybacze tej glupoty ) . w kazdym razie o sytuacji w wysokich warstwach atmosfery zdazylem sie zorientowac dopiero w domu i jedyne co udalo mi sie zarejstrowac widac na fotkach w zalacznikach (generlanie nedza z powodou zaswietlenia). expozycje dosyc krotkie 3-6 sekund przy iso 400 i przyslonie ok 2.0 bo przy dluzszych wszystko bylo zaswietlone (robilem jednak ze srodka mojego 60000 getta )

 

to z grubsza tak wygladal nasz ostani czwartek

 

ps Oskar jeszcze raz dziekuje za wycieczke . Praga boska , zdecydowanie warto tam bywac chocby i na 5 minut

 

ps 2 Zayzik mam nadzieje ze z filterka bedziesz zadowolony .(pewnie juz go tam testuejsz )

 

 

pozdr

DaVe

 

 

 

 

 

 

120_2054.JPG

 

120_2056.JPG

 

120_2057.JPG

 

120_2058.JPG

 

120_2059.JPG

 

120_2060.JPG

 

120_2061.JPG

 

120_2062.JPG

 

120_2063.JPG

 

120_2064.JPG

 

120_2077.JPG

 

120_2092.JPG

 

120_2093.JPG

 

120_2094.JPG

 

120_2095.JPG

 

 

 

121_2104.JPG

 

121_2105.JPG

 

121_2109.JPG

 

121_2114.JPG

 

121_2115.JPG

 

121_2133.JPG

 

121_2136.JPG

 

121_2157m.JPG

 

121_2158m.JPG

 

121_2159m.JPG

 

121_2160m.JPG

 

121_2161m.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praga jako żywo! Ale tam był jeszcze jeden lepszy dorożkarz. A na rynku już stały choinki przygotowane na święta. Szkoda że nie wjechaliśmy do obserwatorium, ale niestety zmożyła mnie już choroba i sił nie stało. Wycieczka była naprawdę udana.

 

Celestron miał 11 cali, a nasadka bino to chyba soligor był, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nasadka to był Baader - Janusz ma rację. Ceny nie pamiętam. Wyrobów Oriona w Suprze nie widziałem. A jeżdżę sobie jak mam chwilkę wolnego (teraz akurat byłem chory), daleko nie jest (290km), więc czasem można skoczyć. Już chyba w tym roku jednak nie odwiedzę tego pięknego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion jest amerykaskim dealerem i obsługuje USA,Canadę, Alaskę i Hawaje, przykładowo zapytany o wysyłkę do Polski po prostu odmawia zakupu co już przerabiałem, ponoć z powodu dotacji rządowej na popularyzację wiedzy mają tak niskie ceny ale czy to prawdziwy powód odmowy, raczej wątpię :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chodzi mi o tego Oriona

http://www.telescope.com/content/productsu...=42&CCNavIDs=42

Pytałem się jedną osobę na forum i w Niemczech kupiła lornetę tej firmy. Był to Orion Giant 20x80.

A konkretnie interesuje mnie binoskop (na razie tylko interesuje). Jak utyję w doświadczenia i dowiem się nieco więcej to polecę do roboty i kupię o ile będzie taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.