Skocz do zawartości

Flip mirror + eos350d


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zapytać co myślicie o zastosowaniu flip mirrora firmy Vixen dostępnego w DO w astrofoto przy pomocy eosa 350D .Dotej pory bawiłem się w szukanie obiektu a w następnym kroku zmiana okularu na pierścień t2> eos zakładałem aparat i zabawa z ostrzeniem .Po sesji foto 1 obiektu trzeba zdejmować okular szukać kolejnego obiektu i ponownie bawić się w niekrótką procedurę ostrzenia.Flip mirror wixena ma 2 calową średnicę wejścia i 2 calową srednicę wyjścia na które są dokręcone redukcje na 1.25''.Planowałbym używanie eosa bezpośrednio za gwintem przelotowym aby wykluczyć winetowanie spowodowane średnicą 1.25''.Czy ktoś próbował takiego rozwiązania? Nadmieniam ze mój wyciąg nie ostrzy okularów na maxymalnym wysówie brakuje mu jakieś 3-4 cm prosze o opinie i porady

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Vixena i w takim zastosowaniu się sprawdził. Jedynie trochę zastrzeżeń budzi jego sztywność, ale z 350D powinno być ok.

Nie jestem pewien jak będzie z focal'nością okularu i Canona podłączonego bezpośrednio przez T2/Canon. Może być za blisko i trzeba będzie nieco odsunąć Canona jakąś złączką/przedłużką .

To może zależeć od okularu.

Musiałbym sprawdzić bo dokładnie nie pamiętam. W każdym razie da się tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć jaka jest długość tego flip'a? (chodzi konkretnie o długość od włożenia tuleji w wyciąg do gwintu t2) Tak jak mówiłem mój wyciąg w maxymalnym wysunięciu nie ostryz okularu brakuje 3-4 cm .Pozostaje jeszcze kwestia tego czy lampa błyskowa eosa nie będzie przeszkadzać ale w takim wypadku widze rozwiązanie w postaci obrócenia aparatu.Mam nadzieję że ta zabawka wyostrzy zarówno eosa jak i okular bo w zasadzie taki chciałbym osiągnąć cel w innym wypadku zainwestował bym w standardowego extendera

Mam tego Vixena i w takim zastosowaniu się sprawdził. Jedynie trochę zastrzeżeń budzi jego sztywność, ale z 350D powinno być ok.

Nie jestem pewien jak będzie z focal'nością okularu i Canona podłączonego bezpośrednio przez T2/Canon. Może być za blisko i trzeba będzie nieco odsunąć Canona jakąś złączką/przedłużką .

To może zależeć od okularu.

Musiałbym sprawdzić bo dokładnie nie pamiętam. W każdym razie da się tak zrobić.

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i tak jak pisałem brak fokalności.

Różnica miedzy ostrością w okularze i Canonie wynosi na wyciągu 10-15 mm (zależnie od okularu).

Trzeba by odsunąć Canona o ok.15mm lub skrócić tulejkę okularową. Można też wkręcić w gwint okularu soczewkę ob Barlowa np.Vixena.

Temat extenderów raz na zawsze zamknąłem kupując M42/Canon , T2/M42 i dwa komplety pierścieni makro M42. Z tego zestawu mogę wykombinować extender od 7mm do 150mm (koszt całości ok.100zł).

Flip od gwintu do wyciągu ma 65mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.