Skocz do zawartości

Jaki montaż Alt-Az z GoTo z udźwigiem min 13 kg


kurzy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ostatnio intensywnie szukałem montażu o podobnych wymaganiach to mogę Ci od razu napisać, że taki montaż nie istnieje. Tzn. istnieje ale nie w tym przedziale cenowym. Moje wymagania co do udźwigu były mniejsze i prawie jestem zdecydowany na iOptron Mini Tower (udźwig 25lb~=11,5kg) ale z tego co wyczytałem można go przeciążyć co nieco. A jeśli masz dwie mniejsze rurki to w ogóle jest dobrze, bo możesz je powiesić po obu stronach (drugi telep zamiast przeciwwagi) i w ten sposób wyrobić się w oficjalnym limicie udźwigu (25lb na sprzęt + 8lb na przeciwwagę, co da Ci 15kg). Z plusów jest jeszcze walizka w standardzie na wszystko z wyjątkiem statywu.

 

W budżecie się zmieścisz tylko jeśli kupisz coś używanego. Jeśli zaś chodzi o Mini Tower to obawiam się, że nie ma w Polsce dystrybutora ani nawet właściciela jednej sztuki... Cena w stanach 799USD co daje około 2600PLN tylko, że:

1) transport (kurier bezpośrednio ze sklepu do Polski to około 450USD!!, znam tani sposób, ale taniej niż około 75-100 USD to już naprawdę nie da rady)

2) cło (4,2%)

3) VAT (22%)

 

Do ceny sprzętu doliczasz koszt transportu i dopiero cło. I na deser VAT.

Jak dobrze pokombinujesz to w 3600-3800 PLN się zmieścisz - chyba, że jeździsz do Stanów np. służbowo możesz zabrać go ze sobą - wtedy odpada cło i VAT. Albo uda Ci się w Urzędzie Celnym (co bardzo jest wątpliwe przy gabarytach przesyłki).

 

O samym montażu możesz poczytać tu. A tu masz opis na stronie producenta.

 

Lekko oftopicznie, ale realnie nie ma u nas możliwości kupna w miarę przyzwoitego montażu AltAz z udźwigiem 10kg i GoTo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już czytałem o tym ioptronie. znalazłem nawet opis gościa który wieszał na tym C11 i focił z niezłymi rezultatami. Także najprawdopodobniej ten kupie ( mam możliwość w stanach z przesyłką morską za ok 100$ ). Myślałem że jest jeszcze jakaś alternatywa............a tu faktycznie słabo z montażami alt-az

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już się zdecydowałeś na ten model czy jeszcze coś rozważasz? A jeśli można to jaki masz sposób transportu? Polamer, Doma czy jeszcze coś innego (np. znajomi/rodzina w Stanach)?

 

Przy okazji - teraz w Adoramie promocja - shipping na terenie USA darmowy. Tak więc zostają koszty przesyłki np. Polameru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.