Skocz do zawartości

Celestron to CHINY??????


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za zarty   ;)

Celestron jest firma amerykanska, ale wieksza czesc optyki jest produkowana dla niego przez firmy chinskie (i to coraz wieksza). To samo zreszta dotyczy innych wielkich firm np. Meade. Na razie sprzet z wyzszej polki jest made in usa.   ;)

Stad Celestron 102 to optycznie to samo co Synta 102. Niewykluczone, ze Celestron swoje 102 poddaje dodatkowej kontroli.

Zreszta rodowod jest malo istotny, trzeba sprawdzic organoleptycznie - popatrzec przez szklo, porownac z innymi.

Pozdrawiam,

Jurek

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Celestronie mam jak byk Made in China.

Na pudle olbrzymią czcionką też Made in China.

Ja nie mam wątpliwości, robią go w Stanach później wysyłają do Chin tam go pakują i sprzedają w świat.

Napewno jest jak mówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Ja nie mam wątpliwości, robią go w Stanach później wysyłają do Chin tam go pakują i sprzedają w świat.

 

Dobra dobra - wmawiaj sobie :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Produkcja z Chin przy obecnym zaawansowaniu technologicznym i inwestycjach w tym kraju niczym się nie różni od "reszty: świata. Tzn. mozna kupić tam optykę z najwyższej półki i najniższej również. Jak wszędzie. Nam Chiny kojarzą się z badziewiem, ale coraz bardziej są to tylko stereotypy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą Chińszczyzną to dość skomplikowana sprawa.  Jako, że regularnie tam bywam i widzę co robią (w różnych fabrykach chińskich), to nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że chinole są w stanie wyprodukować wszystko na najwyższym poziomie.  Swoją pracowitością i dokładnością dokopią każdemu nieskośnoookiemu, ale innym skośnopodobnym dokopują niższymi kosztami produkcji.  Bardzo dużo renomowanych firm, podtrzymując przekonanie, że co chińskie to badziewie, używa tricków w celu nie pisania Made in China.  

Dla zainteresowanych mogę przybliżyć ten temat - widziałem osobiście komponenty produkowane w Chinach i wysyłane do fabryk w Japonii czy USA - oczywiście bez żadnych tam napisów. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w pracy zamontowali mi skanerek Mikroteka, z tyłu tradycyjnie nalepa Made in China...wszystko jest już prawie made in... ;) niedługo oscypki będą importowane z Chin...  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie tyle chodzi o tanią siłę roboczą, ale o uwarunkowania ekonomiczne - cła i tym podobne pierdzielenie

 

przecież to że są te teleskopy montowane w Chinach to nie znaczy, że skazańcy i więźniowie polityczni siedzą i szczoteczkami do zębów szlifują lusterka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z racji zawodowych czytam Optical Engineering od jakichs 10 lat, w 1993 bylo 1-2 skosnookich autorow na numer, teraz prawie 2/3 !!!

I poziom tych prac nas Polakow po prostu powala, to jest poziom MIT, Caltechu itp., widac po prostu, ze ktos inwestuje tam nie tylko w bluzki i trampki, ale miliardy $ ida na badania i osrodki naukowe. :-[ :-[ :-[

Z chinskim pozdrowieniem:

ni hao!

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.