Skocz do zawartości

TAŁ 1M Mizar


A-Men

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł niestety czas kiedy muszę rozstać się z moim ukochanym Tałem. Przeżyłem z nim wiele nie zapomnianych chwil, jednak teraz tylko zagracał by mi mieszkanie. Zamierzam przerzucić się na coś większego stąd sprzedaż. Niestety teleskop przeżył już swoje najlepsze lata. Z racji jego wieku(koło 10 lat) zacznę od wad mojego modelu. Po pierwsze i najważniejsze luzy w wyciągu i problemy z ustawianiem ostrości. Niestety wyciąg swoje ucierpiał, jednak dalej da się przeprowadzać obserwacje. Druga najważniejsza wada: podczas któryś tam obserwacji zapodziałem zasilacz do napędu. Od tamtego czasu używałem transformator do lampek halogenowych(na allegro kolo 30 zł), jednak zamierzam go sobie zostawić. Inne wady to odrapany lakier, ruszająca się podstawka pod aparat. Lustro główne wydaje mi się, że nie wymaga jeszcze ponownego napylenia, obrazy nadal są przyjemne(znacznie lepsze niż w chińskich badziewiach czy nawet w skyluxie). Uważam, że jest to dobry "pierwszy" teleskop z racji jego solidnej budowy, dobrej optyki i ciężkiego porządnego statywu. Zresztą myślę, że nie trzeba tego modelu specjalnie zachwalać, jest o nim dużo w sieci do poczytania.

 

Teraz najważniejsze z racji, że teleskop nie jest w stanie idealnym proponuję cenę 150 zł(myślę ze to całkiem przystępna cena w porównaniu do chińskich badziewi na allegro). W cenie teleskopu dodaje 2 okulary: PL25mm i 10mm (nie wiem co to za okular,chyba z mikroskopu jakiegoś), barlow 3x(niestety jego stan tez nie jest rewelacyjny, widać na brzegach odpryski szkła), 5 filtrów kolorowych(osobiscie ich nie używałem nigdy, gdyż nie widziałem specjalnej różnicy). Myślę, że zdjęcia sporo pokazują jest oczywiście możliwość zobaczenia sprzętu przed kupnem. Z racji jego wymiarów i wagi w grę wchodzi tylko odbiór osobisty na terenie Śląska.

 

Jeżeli nie będzie zainteresowanych przez dłuższy czas teleskop trafi na allegro.

 

Kontakt mailowy: endriu_b@op.pl , telefoniczny: 515082920

 

Podstawowe dane:

 

Lustro głowne: 110mm

Ogniskowa: 800mm

Wyciąg: 1,25"

Montaż paralaktyczny z napędem w jednej osi.

 

maly00001.jpg

maly00003.jpg

maly00004.jpg

maly00006.jpg

maly00008.jpg

maly00009.jpg

maly00010.jpg

maly00011.jpg

maly00012.jpg

maly00013.jpg

maly00014.jpg

maly00015.jpg

maly00016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wstępnie rezerwuję teleskop, cena mi odpowiada. Muszę tylko przemyślec jak przyjechać do Ciebie z Twardogóry. Jutro się odezwę w tej sprawie, pisałem na priv z adresu ryszard@bluel.pl ale udalo mi sie oddzyskac haslo do forum wiec piszę tutaj dla ogólnej informacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.