Skocz do zawartości

M64


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Ba, jak by to fajnie było gdyby tak dało sie isc po kolei w numeracji eMek :)

Przypadkiem lub nie taka sytuacja nastąpiła teraz. Po M63, prezentuje M64 czyli czarnooką Bereniczkę ;)

 

Galaktyka Czarne Oko (M64 lub NGC 4826) - to galaktyka spiralna w gwiazdozbiorze Warkocz Bereniki o dobrze rozwiniętych ramionach spiralnych. Zawiera stosunkowo niewiele materii miedzygwiazdowej. Ma jasność 8,8m, a rozmiary kątowe 9,3' × 5,4'. Znajduje się w odległości ok. 19 milionów lat świetlnych. Po raz pierwszy galaktykę opisał Edward Pigott 23 marca 1779. 12 dni później (4 kwietnia) niezależnie odkrył ją Johann Elert Bode.[wikipeadia]

 

 

Przy okazji dziękuje za tak dobre przyjęcie jej przed rokiem z canona ( o nawet ktoś mi plusiki wstawił :) znaczy zaglądamy w historie) Warto zobaczyć co daje rok więcej doświadczenia w temacie i inny setup rzecz jasna.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=21432&hl=

 

 

C8N, NJP, 2KXCM, 4.5h

 

m64_200905_s0a8e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica znaczna, ale przyznam, że stare zdjęcie wywoływało większy szok ("to wyszło z Canona?!" ;) ). Tak czy inaczej - zdjęcie bardzo dobre, strach pomyśleć, co zobaczymy za rok;)

 

PS

Zastanawiają mnie trochę te kolorki na gwiazdach - to aberracja od barlowa lub korektora czy efekt uboczny obróbki?

Edytowane przez Rhobaak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica znaczna, ale przyznam, że stare zdjęcie wywoływało większy szok ("to wyszło z Canona?!" ;) ). Tak czy inaczej - zdjęcie bardzo dobre, strach pomyśleć, co zobaczymy za rok;)

...

To już musiałby być RCek. Dziękuje za wiarę w mój stały rozwój ;)

Ba a co będzie za 3 lata .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musiałby być RCek. Dziękuje za wiarę w mój stały rozwój ;)

Ba a co będzie za 3 lata .....

Popatrz na dotychczasowe przypadki "gwiezdnych celebrytów". Obyś to nie był Ty za 3 lata. Astrotografia od pewnego momentu staje się bardzo męczącą przypadłością (w szczególności dla otoczenia). Traci się dystans do świata... i do własnego ego :D Pierwszy symptom to poczucie "lepszości". Dalej wszystko dzieje się już gwałtownie.

 

Uważaj, bo to zaraźliwe.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie czy będę wogole uprawiał astrofotografie za 3 lata. 2 lata temu nie śniło mi się że będę pokazywał to co widać i że będzie się podobać.

Nie wybiegam aż tak do przodu w tym temacie. Czerpie przyjemność z samych sesji i z ich wyników.

Przyjemnie jest być motywowanym przez innych miłym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.