Skocz do zawartości

Mała przeszkoda w obserwacjach....


baseon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Odkąd czynnie interesuję się nocnym niebem mam mały problem. Podwórko mam zabudowane z 3 stron, a od czwartej jest mocna lampa. Z tyłu mam bardzo duży ogród, który jednak nie jest ogrodzony. Niemal idealne miejsce obserwacji, jednak notorycznie nękają mnie okoliczne psy. A jest ich sporo... Niezbyt lubią czerwone światełko :) . Na razie jakoś sobie radziłem, jednak po poszarpaniu bluzy przebrała się miarka... Raz rzuciłem petardą (oczywiście nie w psy tylko w drugą stronę!) i miałem spokojną noc. Ale oczywiście było to rozwiązanie jednorazowe, bo sąsiadom by się nie spodobał conocny huk :)

 

Co sądzicie o takim odstraszaczu?

http://allegro.pl/item676064456_odstraszac...r_ii_u_s_a.html

 

Jedni piszą, że to jest świetne i psy uciekają, inni że w ogóle nie reagują lub tylko chwilę pokiwają głowami. Czy macie jakieś doświadczenia z takim sprzętem? Spełnia swoje zadanie?

 

Domyślam się, że ktoś mi napisze, że najlepszym rozwiązaniem jest... większy pies. Mam większego psa (bernardyna), lecz jest on w granicach ogrodzenia. Jakbym go wypuścił na ogród to by była ostra jatka :)

Swoją drogą kocham psy i wiem, że mój ogród traktują jak swoje terytorium, a mnie jako intruza. Musimy zakończyć ten konflikt.... :)

Edytowane przez baseon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Masz naprawdę problem.Ja w wielu podobnych sytuacjach zachowuję spokój i w ogóle nie zwracam uwagi na zwierzęta szczególnie psy,które często wyczuwają jakie masz intencje wobec niego.Co do przytoczonego urządzenia , powinieneś spróbować zwłaszcza,że wiele nie kosztuje.Na pewno się sprawdzi w jakimś stopniu . Najpewniejszym sposobem jest płot, ale koszt nieporównywalny. :rolleyes:

 

 

Pozdrawiam Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję takie coś http://www.odstraszacze.com/index.php?product_id=558&category_id=199

wprawdzie nie podczas oglądania nieba, bo wtedy akurat jest cisza...u mnie w dzień włażą drzwiami i oknami, sąsiadka hoduje i mnoży koty,oraz psy,mam z tym ogromny problem. Próbowałem już wszystkiego...DOSŁOWNIE, ale mam kilka takich urządzeń porozstawianych na działce...i trochę pomaga, na razie jestem zadowolony. Ten proceder trwa już lata całe, a ja nie mam odwagi zawiadomić policji albo inny służb, bo jako sąsiadka, to jest normalna, jest lekarką (na dodatek). Regularnie toczymy wojny właśnie o zwierzęta, jest to przykre, część już wywiozła do schroniska, bo w pewnym momencie było ich już chyba ze 30 szt. Działka wciąż zanieczyszczona odchodami, smród niemiłosierny, część tych zwierząt przygarnia, część kupuje...ma bzika na tym punkcie! Niepotrzebnie się rozpisałem...sorki nie wytrzymałem, poniosło mnie.

p.s był tutaj na forum jakiś temat niedawno o zwierzętach...wierzcie mi, bałem się nawet tam wchodzić, aby nie zwymiotować, czuję awersję do kotów i psów, po tym wszystkim co zgotowała mi sąsiadka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wielu podobnych sytuacjach zachowuję spokój i w ogóle nie zwracam uwagi na zwierzęta szczególnie psy,które często wyczuwają jakie masz intencje wobec niego.

 

Również staram się nic nie robić, jednak wygląda to tak, że "pieski" najpierw zaczynają szczekanie 20-30 metrów ode mnie. Potem wzajemnie się napędzają i zbliżają co chwilę o kilka metrów. Pewnie jakby był jeden to by poszczekał i odszedł...

 

 

Też się nad tym zastanawiałem, lecz chyba wolę coś do ręki. Zamówiłem już Dazer II. Mam nadzieję, że zadziała. Jak tylko wypróbuję to zamieszczę mini-recenzję. Myślę, że jeśli takie urządzonko się sprawdzi, to przyda się niejednemu z nas.

 

Robson999 widzę, że również masz problem z sąsiadką. Tak się składa, że herszt (największy pies) tej psiej grupy należy do mojej sąsiadki. Cały dzień jest na łańcuchu, a wieczorem go spuszcza. Problem w tym, że ma płot tylko z frontu, więc piesek sobie biega po całej wiosce. Nie chcę wzywać policji, a na moje prośby odpowiedziała, że to przecież spokojna psina, nikogo nie ugryzie. :) do czasu....

Edytowane przez baseon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przybył Dazer...

 

Na pierwszy rzut oka jest większy niż na zdjęciach, ledwo mieści się w dłoni. Jako, że to urządzenie może być również wykorzystywane w tresurze pierwszy test przeprowadziłem na moim biednym Czarusiu. Drzemał sobie, wcisnąłem przycisk... a on wstał na równe nogi, wytrzeszczył oczy i był nieco zdezorientowany. Generalnie na psy nieagresywne urządzenie to wywołuje dokładnie taki efekt jak na końcu tego filmu.

 

Czas na wypróbowanie na obserwacjach. :D

 

Wyszedłem na ogród ze sprzętem, po pół godziny słyszę szczekanie. Było ich dwóch, duży i mały, niczym Flip i Flap. Wedle zaleceń producenta cierpliwie poczekałem, aż zbliżą się na około 7 metrów, chociaż ciężko być w takich chwilach cierpliwym :)

Nacisnąłem przycisk na sekundę, sekunda przerwy, naciśnięcie i jeszcze raz ( podobno wtedy jest najlepszy efekt). Psy najpierw stanęły w miejscu, przestały szczekać, trochę były zdezorientowane, odeszły nieco dalej, potem wróciły i odeszły.Ogólnie można powiedzieć, że "zgłupiały". Jest dużo trudniej niż to na filmie widać, bo pieski były na mnie wściekłe, ale to działa!

Spędziłem całą noc na całkiem udanych jak na lipiec i mocno świecący księżyc obserwacjach dodatkowo uświetnionych pięknymi srebrzystymi obłokami. Odetchnąłem z ulgą..... :tanczy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.