Jump to content

exec

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1579
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by exec

 1. Sprzedam obiektyw do astrofoto Tair 3S. W komplecie obiektyw + osłona przeciwodblaskowa + obie zaślepki + kuferek. 375 zł
 2. Sprzedam Synte 150/750. Teleskop ma wymieniony wyciąg na Crayforda i dorobiony system ASCT (chłodzenie lustra głównego). Cena 375, wysyłka gratis.
 3. Film mi się podobał jako całość, a na niektóre rzeczy można przymknąć oko... jedyne czego mu było potrzeba to większej płynności obrazu przy tak dynamicznych scenach - 48 fps. Bo niestety w wielu momentach tej płynności brakowało.
 4. Ciekawe czy istnieje jeszcze jakiś bardziej gówniany teleskop niż to coś. Z tego co wyliczyłem na szybko to ten teleskop zbiera ok dwa razy mniej światła niż refraktorek 70mm. Inwestować w to coś pieniądze? Średnio sensowne.
 5. Enviropl, z opisu wynika, że mieszkasz gdzieś blisko mnie Odezwij się na PW. Generalnie do obserwacji planet potrzebujesz: planety wysoko na niebie (Jowisz zaraz po zachodzie Słońca jest całkiem wysoko), stabilnej atmosfery(czyli dobrego seeingu), wychłodzonego teleskopu, miejsca z dala od dróg, budynków i innych obiektów 'parujących' ciepłem, skolimowanego teleskopu. Także różnica między balkonem jeszcze na dodatek z (niedajboże) uchylonymi drzwiami w centrum osiedla, a jakiś polem z dala od zabudowań potrafi być naprawdę spora. Filtry niewiele zmienią.
 6. Kalendarze, konkursy... Robert w dużym stopniu kreował astro światek. Ciężko sobie wyobrazić, ze już go nie ma. [']
 7. Za cenę rzecz jasna. Przecież to kilkanaście razy drożej niż za lidletke! Kara jest więc słuszna.
 8. To tutaj: http://m.google.pl/u/m/QoVY5z
 9. Programy do składnia zdjęć mają opcje przycinania zdjęć i składania tylko wspólnego obszaru.
 10. Masz już teleskop za pięć stówek, ale teraz chciałbyś, żeby Ci ktoś dał za darmo coś lepszego? Najlepiej taki za półtorej tyśka, nie? Jeszcze rozumiem jak ktoś żebrze bo nie ma co do ust włożyć, ale zebrać o lepszy gadżecik? W dupach się młodzieży poprzewracało...
 11. Hmm, coraz częściej widać jak ktoś żebrze o sprzęt. Kryzys czy co?
 12. Właśnie o to mi chodziło zadając to pytanie, a Janko dobrze odpowiedział. Masz dobrą lornetkę, to działaj tą lornetką. Jak uda Ci się odszukać przynajmniej z 10 obiektów głębokiego nieba to dopiero wtedy zacznij myśleć o teleskopie.
 13. A jakie obiekty udało Ci się już zaobserwować posiadaną lornetką?
 14. Akurat do planet to nawet kitowa 10-tka całkiem nieźle daje radę (co innego przy ds...). Paweł, myślisz że mniejsza Synta 6, ale z lepszym okularem da lepsze widoki niż Synta 8 z gorszym (przy tych samych powiększeniach)?
 15. Z praktycznego punktu widzenia mogę powiedzieć, że z eq3-2 miałem zadowalające rezultaty kiedy robiłem zdjęcia z ogniskowa 300mm i czasami do 2,5 minut. Ogniskowe 200 czy 100mm da radę jeszcze dłużej pociągnąć więc nie powinno być źle na początek.
 16. Są ludzie, którzy celowo nie używają komórek. Tak samo jak są ludzie, którzy nie używają samochodów, bo nie chcą. Jednak dla większości z nich zyski przewyższają nad kosztami i jednak tych udogodnień używają. Z takimi gadżetami będzie podobnie.
 17. I w tej sprawie nawet na onecie artykuł: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tygodnik-powszechny-apeluje-stop-mowie-nienawisci-,1,5198367,wiadomosc.html Jak nigdy - niektóre komentarze są nawet ciekawe i warte przeczytania.
 18. Tak jak pisałem wcześniej pomijam wszelkie kwestie typu groźba, szantaż itd. To już jest karalne niezależnie czy real, czy net. Jakie dodatkowe zmiany chciałbyś wprowadzić?
 19. Czy dobrze rozumiem, że chciałbyś zabronić niegrzecznej, nieokrzesanej lub wręcz chamskiej krytyki, a dopuścić tylko tą grzeczną?
 20. Jakie znowu wsadzać, o czym Ty gadasz? Po prostu zainteresować się sprawą, podejść zapytać co i jak. Ja bym chciał, żeby policjant widząc delikwenta wywalającego w moim samochodzie szybę cegłą o 1 w nocy podszedł do niego i zorientował się w sytuacji - kto to i dlaczego to robi. Dziwi mnie, że są ludzie, którzy woleliby, żeby w takiej sytuacji nikt nie reagował.
 21. Ludzie, nie idźcie w tą stronę (coraz większej groteski) bo brniecie w idiotyczne wnioski i w ogóle zaczynacie już takie głupoty pieprzyć, że się słabo robi... a pewnie jak policjant zobaczy jak grupa dresów kopie na ulicy chłopaka to pewnie też nic nie powinna zrobić, bo przecież to może tylko takie przedstawienie. A na ulicy pod chłopakiem to może być rozlany ketchup, a nie krew... no ludzie - litości...
 22. Czyli co - proponujesz, żeby wyrażanie własnych negatywnych opinii na jakiś (albo czyiś) temat było zabronione i ścigane z jakiegoś spec-urzędu? Bo to, że groźby, szantaż, czy inne niedopuszczalne rzeczy (jak np. zakładanie profilów na fałszywe dane, czyli podszywanie się pod kogoś) powinny być zakazane i ścigane chyba nikt nie ma wątpliwości - i to bez znaczenia czy takie działania mają miejsce w internecie czy w realu...
 23. 'jakiś chojrak' też mi się negatywnie kojarzy. Szczególnie to słowo 'jakiś'... Tak jakby powiedzieć 'jakiś tam koleś mi dał swoją syntę... eh...
 24. To bezsprzeczny fakt. Powszechne jest to, że ludzie w grupach zachowują się inaczej - w każdej kulturze, ale w każdej kulturze wygląda to inaczej. Może i ja się źle wyraziłem - bo zachowanie grupy nie jest bezpośrednią wypadkową, ale jednak zachowanie się grupy ludzi jest w dużym stopniu zdeterminowane przez to jakie jednostki składają się na daną grupę. Póki co fakty są takie, że niestety nie jest możliwy handel i interesy z Afryką na takim poziomie jak ma to miejsce z Chinami. Bez szans - w porównaniu do Chin praktycznie brak jest tam państwa prawa, podstawowych ram instytucjonalnych zapewniających stabilność, bezpieczeństwo i zaplecze konieczne do wielomiliardowych inwestycji. Na razie w Kamerunie możliwy jest wybuch wojny domowej. A Chiny interesują się Kamerunem i Nigerią głównie ze względu na zasoby naturalne (ropa i inne). W końcu prawie połowa Kameruńskiej gospodarki to ropa i pochodne. A przecież wielu złóż w ogóle nie eksploatują, wiele jest niezbadanych - w końcu jak tu coś eksploatować jak nie wiadomo, czy za chwilę nie przyjedzie grupa 'piratów lądowych' na pickupach z karabinami i nie zrobi jakiejś masakry. Chiny znalazły tu swoją niszę, w której mogą zbudować swoje wpływy, bo inne atrakcyjne surowcowo rejony są już w strefie wpływów USA i Europy (Bliski Wschód, Afryka Północna).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.