Skocz do zawartości

M27 AD 2009


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Białe noce mogą nie stanowić aż takiej przeszkody dla miłośnika astronomii, zresztą to widać po waszych szkicach lub relacjach z obserwacji. Plus jest taki że kulturalnie o 2 pakujemy wszystko i idziemy spać :D

 

Trudno odmówić sobie przyjemności ustrzelenia i letnich "gigantów" z długiej ogniskowej.

 

C8N, 2KXCM, NJP - ok 3h

 

m27_200906s5b1200.jpg

 

a więc jednak serwujesz ją na niebiesko a nie na zielono jak to czasem się zdarza

piękne zdjęcie, gratuluję !

brakuje mi szczegółów technicznych w opisach Twoich ostatnich prac - liczba klatek, obróbka, etc. ale rozumiem, że receptura stanowi pilnie strzeżoną tejemnicę zakładu

PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mogłem się dopatrzyć za bardzo zieleni w sygnale. Owszem można zejść z niebieskiego na konto zielonego ale... ech po co. Taka barwa jest prezentowana na wielu zdjęciach bez narrowbandu. Moze następnym razem będzie zieleń.

 

Parametry ? 20x8min, obróbka standard, nic ciekawego B)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym powiedzieć iż powyższa fotka jest abzolutnie rzeźnicza. jak dla mnie wybrednego oglądacza fotek pełna satysfakcja... POZA (oczywiscie musze sie dowalić) kątem spajków :P (preferuje 15-30st w prawoskrętnie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym powiedzieć iż powyższa fotka jest abzolutnie rzeźnicza. jak dla mnie wybrednego oglądacza fotek pełna satysfakcja... POZA (oczywiscie musze sie dowalić) kątem spajków :P (preferuje 15-30st w prawoskrętnie) :D

Klient nasz Pan :P

Wlasnie wykrzywiam pajaka na następna sesje pod odpowiednim kątem....

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dorobiłem troszkę Ha.

Wyskoczyło halo, może nie aż tak intensywne żeby bić w oczy ale jest. Starałem się zachować jednak sporo sygnału z pierwowzoru czy LRGB.Oczywiście wnętrze bardzo zyskało na dynamice kosztem spokojnego morza niebieskości :)

 

Poniżej prezentuje więc wynik dwóch rożnych sposobów połączenia. Ciekaw jestem waszej opinii, która wersja z punktu widzenia "gustu" jest sympatyczniejsza.

 

 

m27_200906_s61280.jpg

 

m27_200906_s7c1280.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch trudne pytania zadajesz z rana,

stawiam na wersje S6 :D

Dziekuje - z tego wnioskuje ze lubisz gwiazdki :)

 

PS mam nadzieje ze to nie bylo lotto :) a kawa moze bardzo pomoc , na dzisiaj to tylko mrożoną polecam ! Uff jak goraco, w nocy nie mialem mniej niz 22...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie zepsułeś to zdjęcie dodając całą klatke Ha,

tło i gwiazdy zrobiłeś zielone albo fioletowe,

halo wokół m27 właściwie nic nie zyskało,jedynie detal w środku nabrał dynamiki,

Na Twoim miejscu do pierwszej wersji LRGB dołożyłbym właśnie tylko środek mgławicy z Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałóż Ha jako warstwę koloryzującą tylko w "red", wtedy nie będzie problemu zmiany koloru gwiazd. Coś tam jednak majaczyło w tle i warto to zostawić.

 

Update - sprawdziłem, faktycznie tam praktycznie nic więcej nie ma dookoła.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.