Skocz do zawartości

teleskop doskonaly


APM ADAM

Rekomendowane odpowiedzi

witam was

telescop doskonaly nie istnieje ale - nalezy go szukac :Beer:

wiem juz sam temat postu jest intrygujacy i ciekawy ale wracam do poczatku

byl rok 2007 za oknem padajacy snieg oraz trzaskajace drzewo w kominku

godzina 2 w nocy wlasnie czytam na stronie cloudy nights kolejna recenzje refractora apo

nagle przychodzi mi do glowy pewna mysl

mam dosc placenia za marketing firmom za telesckop doskonaly skoro takiego nie ma

przez 15 lat uzytkowalem rozne telescopy roznych firm czasami placac duzo ciezko zarobionych pieniedzy

kolejna mysl atm ale [apo refractor z moimi wymaganiami sorry nie jestem samobojca :notworthy:

znajac troche ta branze pomyslalem trzeba znalesc takiego kamikadze ktory ta prace wykona

moze narodzi sie pierwszy polski refractor apochromatyczny

zrobilem liste polskich firm zwiazanych z optyka wyslalem email niestety porazka

nie zdawalem sobie do konca sprawy z jaka trudna materia walcze

pierwsza polowa firm nawet nie odpowiada na moj wariacki pomysl napisany w e mailu

druga polowa wyjasnia mi ze to nie wypali i dlaczego usasadniajac kolejnymi argumentami

mija kolejny miesiac w styczeniu 2008 napisalem do zeiss germany

niestety odpowiedz przychodzi bardzo szybko ale jest niepomyslna

cytat nie jestesmy zainteresowani powrotem do produkcji amatorskiego sprzetu astronomicznego

oraz naszym aktualnie glownym segmentem jest optyka medyczna

znowu kolejna porazka

po miesiacu zaczynam wysylac e maile do rosji wiedzac ze potrafia wykonac dobra optyke

fakt ze moga byc drodzy nie zniecheca mnie

niestety napotykane trudnosci zaczynaja sie pietrzyc niesamowicie

mijaja kolejne tygodnie i otrzymuje kolejna partie wiadomosci

lzos ma finansowana produkcje na kilka lat do przodu na prywatny kontrakt [domyslalem sie moj byly szef :unsure:

lomo to samo co jest napisane wyzej wiec pomyslalem normalnie mafia :unsure:

npz odpowiada ze 5 lat pracuja ale nadal maja kosmiczne problemy i dadza sobie spokoj projektem apo :blink:

pomyslalem jesli producent zwiazany z optyka militarna ma takie problemy to bedzie trudno zrealizowac moj projekt alien

w marcu 2008 kolejny pomysl u s a tylko do kogo napisac skoro

tomas m back nie zyje

al poleci mi swoje produkty

vic produkuje tez w chinach

kolejne e maile i kolejne tygodnie korespondencji

czerwiec 2008 kolejna idea stary znajomy paul zaika z wiliam optics taiwan wiec piszemy

niestety okazuje sie ze oni tez placa kolosalne pieniadze pewnemu rosjaninowi za design optyki do refractora flt 98

nawet jesli bedzie zaprojektowana optyka nadal pozostanie problem wykonawcy mojego marzenia

firma long pern nawet nie odpisuje a kilka innych firm odpisuje przepraszajac niestety nie podejmujemy sie

wakacje minely dosc spokojnie nadeszla jesien narodzilo sie pare nowych koncepcji

czas zaczac nowe poszukiwania kolejny cel chiny

zaryzykowalem wiedzac o problemach z kontrola jakosci akurat mam znajomego branza odziezowa

dodam ze firma meade popadla w niezle tarapaty wlasnie z powodu kontroli jakosci

w chinach

wyslalem piecdziesiat e maili zdobycie wlasciwych adresow bylo duzym wyzwaniem ale sie udalo

odpowiedzi mnie totalnie zaskoczyly

pomijam trudnosci jezykowe ale dzieki naszej pisaninie nauczylem sie chinglish too

wszyscy chceieli mi sprzedac kontenery telescopow nie mowiac slowa o jakosci jedynie

ile za ile na kiedy itd itd

nikt nawet nie wspomnial o wykresach optycznych oni to traktuja dosc dziwnie

najbardziej rozbawil mnie jeden e mail czy posiadam licencje na handel bronia

wyjasniam wiekszosc fabryk optycznych na swiecie ma rodowod militarny

wiec odpisalem ze czolgi moge kupic w rosji :notworthy:

ewentualnie takie kwiatki

a I think we are talking a business, not just one product

b It is difficult for me to give your comments for our products

c I think you can judge if it is worthy for this investment

pomijam fakt ze to tylko fragment zmagan ale w sylwestra 2008 roku bawilem sie dobrze

witamy w roku 2009 styczen wysylam kolejne e miale w lutym dostaje jeden ciekawy od znajomego z usa

dear adam moja zona wspominala mi ze byl jakis miedzynarodowy projekt w wyniku ktorego sfinansowano produkcje

apochroamtycznego refractora dla placowek naukowych moge zdobyc kontakt :helo:

zaczynam korespondencje 36 emaili reasumujac

pytam co z projektem i co wlasciciel projektu zrobil z prawem produkcji

odpowiedz mnie totalnie zaskoczyla

zaplacili za wszystko czyli wykonnali prototyp oraz mala serie na ich potrzeby

na pytanie czy mozecie zrobic 1 dla mnie pamietam jak 3 dni czekalem na to magiczne slowo tak :helo:

marzec 2009 kolejna poczta :burza: problemy z zakupem szklem dluga kolejka

kwiecien 2009 e mail czekamy na szklo ale mozemy wyslac ci focuser zobaczysz czy odpowiada ci jakosc

okazalo sie ze znam ten produkt i mialem go juz w rekach pomyslalem jest bardzo dobrze :notworthy:

widzac ze mam do czynienia z porzadna firma podziekowałem ale poczekam na calosc pytajac o wplate pieniedzy

dostaje odpowiedz dopiero jak bedziemy mieli reszte komponentow pomyslalem znow tygodnie oczekiwan

maj 2009 kolejny e mail jest szklo mozemy rozpoczac faze produkcji ale musimy podpisac kontrakt

prosze wplacic na nasz rachunek tego fragmentu zawsze nie lubie ale to chyba kazdy

pelen optymizmu wplacam w takich zielonych papierkach

czerwiec 2009 robia szlifuja itd itd nie chce ich ponaglac wiedzac co robia wiec siedze cicho

lipiec 2009 czekam na kolejny e mail oczywiscie napisze ciag dalszy

pozdrawiam serdecznie

adam

ps cdn przepraszam za bledy w texcie

Edytowane przez APM ADAM
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

grzybu i lotar

dziekuje wam za linki znam te firmy oraz ceny ale najbardziej dziekuje za wsparcie duchowe :Beer:

wlasnie otrzymalem poczte i czytam

reasumujac prace postepuja

aluminiowa cela jest gotowa i w przyszlym tygodniu bedzie skladana

potem wyladuje na lawie optycznej i zobaczymy jakie bede efekty teoretyczne

pisze tak dlatego ze ufam tylko swojemu wzrokowi

wracajac do projektu alien

chodzilo o znalezienie profesionalnego wykonawcy optyki oraz czesci mechanicznych niezbednych do wykonania

naprawde dobrego telescopu na zamowienie bez placenia za marketing [oszczednosci]

nasuwa sie pytanie czy to sie moze udac

wedlug mnie tak ale przy spelnieniu pewnych warunkow

1 bedzie to na zamowienie prywatne a nie duzej firmy :rolleyes:

2 wykonawca bedzie mial wiedze i mozliwosci technologiczne oraz wolne moce przerobowe :rolleyes:

3 wymiana pogladow w e mail oraz otwartosc na zmiany w trakcie realizacji :rolleyes:

4 brak ponaglania w czasie realizacji z mojej strony :rolleyes:

5 sumiennosc wykonania z ich strony :notworthy:

6 zastosowanie dobrych sprawdzonych komponentow i nie oszczedzanie na materialach :rolleyes:

7 opiekuncze duchy :notworthy:

czy zaryzykowalem znajac realia odpowiedz brzmi tak

ale ze swojej strony trzymam sie wyznaczonych zasad [trudne sa duchy] :notworthy:

mimo swojej wiedzy i pomocy paru osob na swiecie nadal uwazam ze jest to rosyjska ruletka

jaki bedzie efekt koncowy poczekamy zobaczymy

pozdrawiam

adam

ps oczywiscie cdn w niedalekiej przyszlosci

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

ciag dalszy mojej hisrorii

paczka wyslana przez miedzynarodowego kuriera dotarla juz dawno

bylem na urlopie wiec dopiero teraz napisze co bylo w srodku paczki

wysokiej jakosci aluminiowa waliza wyscielana pianka a w srodku

refractor 115mm edt o ogniskowej 800mm jest to apochromat

wysokiej jakosci aluminiowa tuba z wysuwanym odrosnikiem wyposazonym w gwint do wkrecania dekla ktory jest metalowy

kolor tuby jest bialy perlowy [odbija swiatlo doskonale i zmniejsza temperature w czasie obserwacji slonca]

wysokiej jakosci focuser crowforda 3 calowy z redukcja na 2 cale obracany 360 stopni podwojny przesuw predkosci o przelozeniu 1 do 10 kolor czarny polysk

focuser obejmy oraz szyna mocujaca sa tez wysokiej jakosci koloru czarnego jak w drogich modelach william optics

waga dosc duza z obejmami szyna 2 calowa katowka william optics i duzym zoomem plaskiego pola 8kg

testowalem optycznie na niebie i spokojnie moge powiedziec ze jest super epsyliony rozdzielone przy 70x jupiter bez kolory duzo detalu

reasumujac jestem zadowolony i nawet troche zaskoczony jakoscia oczywiscie na plus

pozdrawiam

adam

ps rozwalil mi sie aparat foto moze ktos ze znajomych sie pojawi to pstrykne fotki

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

piotr dziekuje ja jestem wizualnym podgladaczem nieba i mieszkam w duzym miescie dlatego apo to optimum :Beer:

adam dziekuje i wzajemnie gratuluje jesli to to czego szukales :Beer:

niestety nikt z aparatem fotograficznym ostatnio do mnie nie zawital a moj nadal w naprawie

ale znalazlem japonski link gdzie jest moj sprzet http://translate.goo...history_state0=

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

piotrek

w programie zemax wszystko zawsze jakos wyglada to tylko design

realny ciag dalszy w moim przypadku wyglada jeszcze inaczej

po przeprowadzeniu testow daje wspaniale obrazy ale mozna go jeszcze polepszyc

po wymianie korespondencji analizie optycznej oraz moich sugestiach co jeszcze mozna poprawic

podjelismy decyzje o zdemontowaniu celli optycznej i wyslaniu jej w celu modyfikacji

oczywiscie napisze ciag dalszy we wlasciwym czasie

wlasnie otrzymalem od nich bardzo mily e mail cytat :rolleyes:

 

Dear Adam, Thanks for your professional comments, we will try to improve our lens , I will let you know when we receive this lens.

Best regards,

 

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ciag dalszy- moze powinienem zaczac pisac blog

po paru miesiacach odezawali sie rosjanie nawet mi design przyslali ale nie podoba mi sie

 

po 2 latch jestem juz zmeczony ale co wazne cela z soczewkami dotarla do fabryki

 

Dear Adam, Sorry for my later reply, I am great busy after our holiday. I understand you are trying your best to help us, not business talking. My partner Paul will answer your e-mails tomorrow, he is engineer, I think it is better you can talk with Paul directly for this technolgy qustions, I definitely believe your knowledge will help us. Also, we received this lens yesterday, but our QA people is very busy after holiday, Paul will try to let you know our comments tomorrow also. Thanks for your patience.

 

czy jestem zmeczony po 2 latach walki - powiem tak ze wlasnie mam drinka i mam totalnie dosc

pewno wiele osob zadaje sobie pytanie po co ja to robie -sam nie wiem

moze pogubilem sie w pieknie astronomii - pamietam ze 15 lat temu mimo gorszego sprzetu wrazenia emocjonalne byly wieksze

moze pozbawilem sie tego czegos a teraz szukam tego w sprzecie -nie wiem

gdzie jestem na tej drodze - ile cos moze byc lepsze od czegos - pare projektow montaz rozne ota field flattener na dodatek wszystko w jednym czasie

ale wiem jedno nie nudze sie a wrecz przeciwnie nie mam czasu

czy bedzie kiedys seria polskich telescopow dobrych tanich -nie wiem

na pytanie jakie sa mozliwosci powiem tak - olbrzymie

wszystko jest mozliwe i super sprzet dla szkol i amatora a nawet zawodowca ale jest ten jeden maly detal -ask fenicians

nie potrafie napisac wam jak jest ciezko zmienic mentalnosc ludzi z tej branzy - uwazam ze sie nie da tego zmienic

albo mowia ze sie nie da- albo ze sie nie oplaca -i to jest wlasnie wytlumaczenie problemu

moze dzis mam dola ale tak to odbieram

ciag dalszy nastapi

pozdrawiam

adam

ps mam nadzieje ze nie dostane punktow karnych za pisanie w stanie w jakim jestem :notworthy:

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.