Skocz do zawartości

Nowości na dalekieobserwacje.eu


Rekomendowane odpowiedzi

A taka sobie na pozór niewinna obserwacja z Kamiennej Laworty nad Ustrzykami Dolnymi, nie grzesząca jakością i ogniskową a dokumentująca obserwację Tatr z bardzo, bardzo daleka... Dziękujemy autorowi za podzielenie się zdjęciami a wszystkich zachęcamy do powtórzenia tej obserwacji z większą ogniskową. Znam Lawortę, to jeden z najprostszych i najbardziej dostępnych logistycznie sposobów na uwiecznienie Tatr z ponad 180 km!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek B.

Dodam jeszcze, że gdy na szczycie Kamiennej Laworty stała drewniana wieża widać z niej było niemal tyle co z Bieszczadzkich połonin m. in. Pikuj, Połoninę Borżawę, miejmy nadzieję, że skoro jest wyciąg ktoś wpadnie na podobny pomysł, a ja bedę polował by Tatry były wyraźniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek B

Też mam avasta. Mnie wprawdzie nie reaguje ale moim znajomym tak. Myślę jednak, że nie trzeba się tym przejmować ponieważ avast jest trochę zbyt czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach nowości na DO, ostatnio zaczęło mi wyskakiwać takie interesujące okienkobez tytułu666.JPG. Mam nadzieje, że to mój komputer wariuje i DO jednak nie są zawirusowane.:szczerbaty:

 

Usunąłem z serwera wtyczkę XML Google Maps, o którą pluł się AVAST i zainstalowałem świeżą. Jak teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek B.

Gdy pojawia się komunikat jest coś takiego: Obiekt: ...://www.dalekieobserwacje.eu/wp-content/plugins/wp/swfobject/2.0/sw

Zarażenie: JS:IIIredir-AS [Trj]

 

Może to coś pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pojawia się komunikat jest coś takiego: Obiekt: ...://www.dalekieobserwacje.eu/wp-content/plugins/wp/swfobject/2.0/sw

Zarażenie: JS:IIIredir-AS [Trj]

 

Może to coś pomorze.

 

Dzięki, usunąłem wtyczkę swfobject i zainstalowałem nową. Jak teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek B.

Dzięki, usunąłem wtyczkę swfobject i zainstalowałem nową. Jak teraz ?

 

 

 

U mnie się już nie pojawia, ale ja to nie najlepzy przykład ponieważ mnie się tam 2 razy pokazało na dziesiątki wejść, ale osobie, której się całyczas pokazywało już przestało więc raczej pomogło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapraszamy do podziwiania widoku, który odkrył dla nas w Internecie Voytas - Alpy. Jak się okazało Autor jest naszym częstym czytelnikiem i z miłą chęcią udostępnił nam zdjęcia widoku, który pozwala wyobrazić nam sobie, jakby to było tego pięknego dnia na Pradziadzie przy idealnej widoczności...

 

Dzięki Wojtku i gratulacje dla Autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, co się stało z kamerą z Mikołowa?

Przy okazji dostałem informacje na temat kamery na Radiostacji

"Śląska Sieć Metropolitalna do 12 czerwca zamontuje na stałe, szerokokątną kamerę HD na 80 metrze Gliwickiej Radiostacji. Transmisja obrazu zostanie wykorzystania do celów komercyjnych oraz promującej panoramę miasta i okolic." :):D

Przy okazji poproszę o symulacje z 80 metra Radiostacji, w stronę Tatr

a oto dane

dane.JPG

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, co się stało z kamerą z Mikołowa?

 

Kamera pracowała w ostatnim czasie "resztką sił", zgodnie z moimi przewidywaniami padła.

Była uruchomiona zbiórka na na wyminę części w tym wątku, jak dotąd udało uzbierać się jedynie 120 z 200zł

http://forum.astropolis.pl/topic/31661-reaktywacja-kamery-w-mikolowie/

 

Przy okazji dostałem informacje na temat kamery na Radiostacji

 

Zapewne będzie to kamera z obrazem MJPEG 1280x960 ze standardowym obiektywem 3.3mm, wiec nie ma tutaj mowy o zobaczeniu Tatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

Koledzy,

 

Wspólnym wysiłkiem Fryty i Voytasa już wkrótce będziecie mogli zobaczyć na Dalekich Obserwacjach REKORD WSZECHCZASÓW pod względem odległości i to na Starym Kontynencie. Podpowiem, że Schneeberg z Radhosta wydaje się przy tym jak "pod domem". Bardzo dziękuję obu wspomnianym Panom za owocną współpracę i poszerzanie naszych horyzontów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest! :) Po raz kolejny zmienia się nasze pojęcie "dalekiej obserwacji" i w głowie rodzi się pierwotne dla naszego hobby pytanie - jaki jest limit długości obserwacji? Kiedyś przeczytałem gdzieś w Internecie, że z racji na atmosferę fizyczny limit wynosi ok. 350 km. Myślę że z czasem poszerzymy światowe horyzonty dalej, niż twierdzi nauka i sięga ludzka wyobraźnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w głowie rodzi się pierwotne dla naszego hobby pytanie - jaki jest limit długości obserwacji? Kiedyś przeczytałem gdzieś w Internecie, że z racji na atmosferę fizyczny limit wynosi ok. 350 km.

Może widziałeś tę informacje tutaj.

Te 350 km odnosi się 1) nie wiadomo do jakiego ciśnienia (1013 hPa?) 2) nie wiadomo do jakiej długości fali.

Generalnie rzecz biorąc: im wyżej, tym mniejsze ciśnienie (-> koncentracja cząsteczek w atmosferze), więc i rozpraszanie słabsze. Druga sprawa to zależność intensywności rozpraszania od długości fali - światło niebieskie rozprasza się silniej niż czerwone. Proponuję, w celach ilustracyjnych, rozłożenie jakiegokolwiek zdjęcia, zrobionego w pełni dnia, z odległości > 100 km, na składowe RGB.

Myśle, że większym problemem przy przebijaniu tych rekordowych odległości zacznie być niedługo znalezienie takiego miejsca na Ziemi, w miarę dostępnego, w którym da się "połączyć" światłem 2 odpowiednio odległe punkty ;)

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu ciekawostki statystyczne DO: w tym roku (od jego początku) stronę DO odwiedziło tyle unikalnych IP, co w całym poprzednim roku... Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy popularyzują naszą stronę i przyczyniaja się przez to pozyskiwania przez nas coraz to lepszych zdjęć od przychodzących obserwatorów. Jak widzicie po publikowanych zdjęciach i statystkach to działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zrobił błąd przy dodawaniu ostatnio zdjęcia na stronę DO.

Panorama, którą zrobiłem nie jest z Zagajów Kikowskich(jak pokazuje mapa) a z Buska-Zdroju. Opis i symulacja - jest w porządku.

 

OK, zaraz poprawie. Sorki, zasugerowalem sie jednym z maili Mateo. Mozesz podac dokladne koordynaty skad robiles zdjecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.