Skocz do zawartości

PacMan


Patryk Kizny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zaszczyt zaprezentować finalna wersję tego obiektu.

Zapomniałem włączyć chłodzenie kamery podczas świecenia zieleni, więc była troche hardcore'owa obróbka. Ale udało się wybrnąć.

 

Pacman_Final_false.jpg

 

I jeszcze wersja z naturalnym kolorem

 

Pacman_Final_small_natural.jpg

 

Zdrówko!

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, ja bym to inaczej kolorystycznie obrobił - delikatnie mówiąc. Zakładam, że to celowa robota, choć wg mnie RGB powinno dążyć do rzeczywistości, czyli trzeba by starać się kalibrować kolor, a PacMan na pewno nie wygląda, tak jak na Twoich zdjęciach. Sama luminancja/Ha jest świetna, więc może warto jeszcze to pomęczyć.

 

Łącząc Ha z kolorem zawsze trzeba unikać wyprania koloru, bo pewnie Ha poszło sporo jako luminancja dla RGB, a z tym trzeba uważać. Jeżeli chcesz jakiejś rady, to może spróbuj tak to złożyć w Photoshopie, żeby informacja z Ha oddziaływała tylko na czerwony kanał. Inaczej mówiąc, złóż najpierw samo RGB, tak żeby było zbalansowane kolorystycznie, a dopiero na koniec dołóż Ha w RED (to ma wzmocnić kontrast w Red, a nie zastąpić kanał, bo gwiazdy "polecą").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie powiem że też taka wersja kolorystyczna jest no.. oryginalna. Sygnał z Ha wyglądał bardzo fajnie. Może za mało koloru ?. Musze wycelować w to cudo razem z Ha i wtedy może zrobię coś dla porównania.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie chce wywolywac dyskusji, ale zaden obiekt nie wyglada w rzeczywistości tak jak na naszych zdjęciach. 'Realizm' to tylko jedna z możliwych dróg, wcale nie obowiązkowa. Co do mojej autorskiej wersji - taka uważam jest ciekawa. Kolor powstał w skrocie mówiąc poprzez wydobycie różnic pomiędzy ha i R(GB). Jak robisz narrow to nikt się nie czepia ze kolor jest sztuczny. Ale kto powiedział ze RGB trzeba zaraz obrabiac bez inwencji? To już twoja indywidualna sprawa jak zinterpretujesz informacje w kanałach. Tak jak z fotografia klasyczna analogowa - foto powstaje w procesie interpretacji materiału na negatywie. Zresza co ja ci będę pisał - wiesz to przecież :)

 

W luminacji jest tylko ha. Wczoraj miałem tez wersje z kolorem z samego R+ha (bo nie miałem reszty). Tez wyszła ciekawie.

Robiłem tez rgb z dodanym w czerwieni ha, ale nie podobało mi się na finala. Dlatego w cyanach sobie wydobylem różnice, jakie siedzialy w surowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obiekt jest raczej na narrow, mglawica jest dość słaba, a w samym rgb tez niezbyt interesująca - ot buraczek jakich niemało. Wiec tez nie będę go wiecej w rgb naswietlal, choć kiedyś wrócę do tematu przez filtry waskopasmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie chce wywolywac dyskusji, ale zaden obiekt nie wyglada w rzeczywistości tak jak na naszych zdjęciach. 'Realizm' to tylko jedna z możliwych dróg, wcale nie obowiązkowa. Co do mojej autorskiej wersji - taka uważam jest ciekawa.

Przejdzie Ci z czasem :) Zobaczysz. W RGB można dojść do pewnego "realizmu", spełniając pewne kryteria. Powiem nawet więcej, to jest pewien typ zboczenia, które przychodzi z czasem. Obserwuje to u każdego astrofotografa. Zaczyna się od dowolnej "kreacji", a potem z czasem zakładasz sobie coraz większy kaganiec.

 

Żebyś dobrze zrozumiał moje posty. Ani Ciebie nie neguję, ani nie narzucam Ci mojego toku myślenia. Temat realizmu w astrofotografii jest zawsze bardzo ciekawy, a przy zaawansowanym sprzęcie otwiera się szereg możliwości - choćby kalibracja koloru, o której na AF było już pisane.

 

Wyraziłem swoją opinię na temat fotografii wyraźnie zaznaczając, że "ja bym tak zrobił" oraz "wg mnie". Mimo wszystko nie należę do fotograficznych ortodoksów i nikogo nie indoktrynuję. Wierzę jednak, że pisanie w ten sposób może zachęcić do zgłębiania tematu, a wiem to sam po sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie chce wywolywac dyskusji, ale zaden obiekt nie wyglada w rzeczywistości tak jak na naszych zdjęciach. 'Realizm' to tylko jedna z możliwych dróg, wcale nie obowiązkowa. Co do mojej autorskiej wersji - taka uważam jest ciekawa. Kolor powstał w skrocie mówiąc poprzez wydobycie różnic pomiędzy ha i R(GB). Jak robisz narrow to nikt się nie czepia ze kolor jest sztuczny. Ale kto powiedział ze RGB trzeba zaraz obrabiac bez inwencji? To już twoja indywidualna sprawa jak zinterpretujesz informacje w kanałach. Tak jak z fotografia klasyczna analogowa - foto powstaje w procesie interpretacji materiału na negatywie. Zresza co ja ci będę pisał - wiesz to przecież :)

 

W luminacji jest tylko ha. Wczoraj miałem tez wersje z kolorem z samego R+ha (bo nie miałem reszty). Tez wyszła ciekawie.

Robiłem tez rgb z dodanym w czerwieni ha, ale nie podobało mi się na finala. Dlatego w cyanach sobie wydobylem różnice, jakie siedzialy w surowce.

 

Powiem krótko - popieram w 99 %

 

ps. ode mnie plus za właśnie taką kolorową interpretacje

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z uwagi Adama i chwili oddechu obrobiłem jeszcze nieco inaczej materiał kolor.

Załączam zatem tą wersję z dedykacją dla miłośników klasycznego podejścia do koloru w astrofotografii.

 

Pacman_Final_small_natural_v2.jpg

 

I opisana fotka.

Pacman_Final_natural_v2_des.jpg

 

Przy tym materiale więcej nie wyciągnę z tej foty, choć z wersji z cyanem w centrum jestem zadowolony.

Edytowane przez pkz
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.