Skocz do zawartości

Porównanie lornetek


jarbarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem TU nowy więc witam Wszystkich bardzo serdecznie. Astronomią interesuję się już dość długo. Dawno temu miałem taką radziecką lornetkę teatralną / chyba 2,5x na 25/,nawet trochę polepszała obserwowane niebo w stosunku do samych oczu. I powiem prawdę, ...że to moja jedyna lornetka w życiu. I właśnie zastanawiam się nad kupnem następnej, większej oczywiście np. 10x50, lub 20x50. Chodzi mi o stare lornetki japońskie i niemieckie /i inne też/ np.firm : 'REVUE', 'CLOVER DE LUXE', 'MARK SCHEFFEL', 'PORST', SCHULZ', czy ,BOB Prismatic' - są to stare /używane/ lornetki wystawiane na allegro. Ciekawi mnie natomiast ich jakość i poręczność w stosunku do starych lornetek radzieckich. Gdyby Ktoś mógł napisać coś na temat tych lornetek byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam, j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jeśli nie masz b. dobrego rozeznania w temacie lornetek [a sądząc z treści postu raczej nie masz], to daruj sobie zakup używanych lornetek na allegro. Wśród ton chłamu trafiają się czasem dobre szkła, ale jak je odróżnisz od podróbek danej marki? Moim zdaniem -bez szans.

Osobna sprawa: jak kupujesz lornetkę 50mm, to 10x50, a NIE 20x50. Ta ostatnia jest praktycznie nie do użycia bez statywu -za duże powiększenie. Z tego też powodu bedzie miała b. małe pole widzenia, co jest również b. dużą wadą. Lornety z powiększeniem 20x to się opłaca kupować od średnicy obiektywu 60-70mm, z przeznaczeniem w zasadzie wyłącznie pod statyw.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare lornetki to stare lornetki - nie będzie wielkiego skoku jakościowego w stosunku do rosyjskich. Po kiego grzyba interesujesz się takimi egzotycznymi markami? Mało to sprawdzonych i współcześnie produkowanych modeli na rynku? A może nie możesz wydać na ten zakup dużej kwoty, stąd takie kombinacje? W tym drugim przypadku skłaniałbym się jednak ku rosyjskim wojskowym sprzętom - sprzęt sprawdzony i jest duża dostępność. Zeissy będą dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.