Skocz do zawartości

Statyw do MTO 11 SA


r.ziomber

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupic statyw azymutalny do mojego MTO 11 SA. Przypuszczalnie

wybiore jeden z nich (oferta Astrokraka):

"Montaż azymutalny na trójnogu z głowicą fotograficzną" lub "Montaż

azymutalny na trójnogu z systemem przeciwwag np. do MTO". Ze wzgledu na cene sklanialbym sie ku temu pierwszemu :) Moze go jeszcze

dodatkowo dociazyc? Czy kupic ten z przeciwwaga?

Zastosowania MTO: obserwacje wizualne, fotografie z ogniskowa do 3 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale

Jeśli planujesz stosować MTO do fotografowania z ogniskową - jak piszesz - do 3000 mm, to potrzebujesz suuuper stabilny i doładnie prowadzony montaż paralaktyczny :!:

Przy takiej ogniskowej na montażu azymutalnym "nie ujedziesz". Podsunę ci pewien pomysł. Ja ostatnio stosuję MTO na montazu paralaktycznym Optisana: obejma trzymająca oryginalnie tubus Newtona 114mm ma nieco za dużą średnicę, ale wykonałem odpowiednie podkładki pozwalające pewnie trzymać MTO. :lol: Po prostu bajka :wink:

 

A przy okazji: to zdjęcie to kopuła na Suchorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz stosować MTO do fotografowania z ogniskową - jak piszesz - do 3000 mm, to potrzebujesz suuuper stabilny i doładnie prowadzony montaż paralaktyczny :!:  

Wiem. W domu poslurzy mi montaz paralaktyczny od 20 cm teleskopu :) Teraz pytam sie o statyw przenosny.

 

Podsunę ci pewien pomysł. Ja ostatnio stosuję MTO na montazu paralaktycznym Optisana: obejma trzymająca oryginalnie tubus Newtona 114mm ma nieco za dużą średnicę, ale wykonałem odpowiednie podkładki pozwalające pewnie trzymać MTO. :lol: Po prostu bajka :wink:

Ile ten statyw wazy?

 

A przy okazji: to zdjęcie to kopuła na Suchorze??

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze statywem aluminiowym i przeciwwagą - sądzę, ze ok 5~6 kg.

Jeśli będziesz to stosował, koniecznie rozbierz przekładnie ślimakowe i wymień smar. Ten oryginalny ma raczj właściwości KLEJU :shock: :!: a nie smaru. Po ponownym nasmarowaniu dobrym smarem przekładniowym mikroruchy "chodzą" zupełnie inaczej.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.