Skocz do zawartości

TO JEST DO DU...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ten stan tak nie może trwać ..

Skrypt jest do bani i robi wiecej szkody niż dobrego.

Znów wcięło troche danych obawiam się ze niebawem jak tak pójdzie zniknie wszystko !!

 

Bez bazy się nie obejdzie a jak wiadomo to nie jest takie proste dlatego jesli będzie się nadal sypać to jak już nie mam na to sposobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę niepotrzebnych gratów w piwnicy. Może się przydadzą do budowy bazy ;D

 

Jeśli nie i trzeba się "zrzucić" to mogę dołożyć trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie trzeba robić częste kopie zapasowe... myslę, że z bazą nie będzie większych problemów

 

np. ja mam wykupione konto za 300 zł rocznie (35MB www i 15MB poczta), w tym jest baza MySQL, udostępniłbym na forum, ale już mi samemu się kończy wolne miejsce na serwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a moze by przeniesc forum do home.pl?

tam jest duzo miejsca i maja dobre lacza.

mozna by sie zastanowic nad zamieszczaniem reklam aby w czesci sfinansowac koszty + zrzutka uczestnikow forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Bartku, masz serwer dedykowany.

Wystarczy że sciągniesz z www.mysql.com

źródła maysql-a, skompilujesz, zainstalujesz i już jest

twój własny z nieograniczonym miejscem mysql.

Hmm, myśle ze nawet nie trzeba tego robić z poziomu root-a. Jeśli chcesz moge Ci pomóc. Postawiłem już mysql-a na kilkudziesięciu serwerach + upgrady. Max 1-2 h roboty jak nie mniej. Jeśli boisz się o problemy licencyjne ( ale o ile wiem do takich zastosowan mysql jest free ) to myśle że możesz użyć postgresa , też niewiele roboty - ja za postgresem nie przepadam, ale pewnie dużo się zmieniło. Myśle że yabbse ma mozliwość uzywania zamiennie postgresa i mysql-a.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest już tak źle - rano zagotowałem ale zabrałem się do myślenia :) .

No i załatwilem baze mała bo mała jakieś 150MB ale na początek starczy - od poniedziałku powinno forum być na MySQL'u wkońcu.

Dzięki Łukasz za pomoc - bardzo to doceniam ale serwer już jest sporo obciążony i nie chce go dobić.

 

A propo - Łukasz wkońcu teleskopy.pl chcodzą - SUPER !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest już tak źle - rano zagotowałem ale zabrałem się do myślenia :) .

No i załatwilem baze mała bo mała jakieś 150MB ale na początek starczy - od poniedziałku powinno forum być na MySQL'u wkońcu.

Dzięki Łukasz za pomoc - bardzo to doceniam ale serwer już jest sporo obciążony i nie chce go dobić.

 

A propo - Łukasz wkońcu teleskopy.pl chcodzą - SUPER !!

 

150 MB to dużo w porównaniu z 5 MB.

Co do obciążenia to własnie mysql odciążył by serwer.

Nie wnikałem jak chodzi yabbse na plikach tekstowych

( czy używa własnych mechanizmów czy też kożysta z rozwiązań baz db1..3 - berkelejowskich ). Tak czy przypuszczam że to bardziej obciąża serwer niż dopracowane przez lata algorytmy dostępu, sortowania i wyszukiwania w mysql-u.

Tak czy inaczej nadal służe pomocą.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak czytam i czytam o różnych problemach tutaj, na teleskopy.pl i jednej rzeczy nie do końca mogę zrozumieć. Zawodowo pracuje z bazami sql'owymi Oracle i nie ma problemu z taka jej konfiguracją aby praktycznie całkowiecie zabezpieczyć się z utratą danych np. w przypadku awarii dysku. Niestetey nigdy nie zajmowałem się np. mysql ale myśle, że coś by tam się z tego dało zrobić. Biorąc pod uwagę popularność naszego forum myślę, że warto jest zainwestować pewną kwotę w jakiś sprzęt i tak skonfigurować całość, aby wszystko chodziło szybko a dane były bezpieczne. Takie forum to prawdziwa skarbnica wiedzy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.