Skocz do zawartości

Królowa Andromedy


Metatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Dawno już nie zamieszczałem swoich prac ale Panie i Panowie, wszem i wobec ogłaszam, że wczoraj rozpocząłem mój kolejny sezon na Astrofotografię, z czego jestem bardzo ale to bardzo zadowolony :) bo przecież to jest takie piękne.

 

Niestety zdjęcie nie jest zbyt dobre ale jest pierwsze w tym sezonie, dlatego je prezentuję.

Z resztą poziom Astrofotografii prezentowany na forum jak dla mnie jest bardzo wysoki i tak troszkę mi dziwnie pokazując moją fotkę, era Canonowców mija...

 

No ale co tam, satysfakcja po tak długiej przerwie była ogromna, wybrałem się poza miasto około godz 21, niestety miejscówka nie spełniła moich oczekiwań a i Księżyc później zjawił się by mi towarzyszyć.

Moja słodka narzeczona również mi towarzyszyła i już po 10 minutach od zjawienia się na miejscu co kilkanaście minut słyszałem - Dareczku ja już chcę wracać do domu :)

 

Po ustawieniu sprzętu wywalczyłem 2 x 60s, 4 x 180s, 2 x 250s & 1 x 420s

 

Generalnie zdjęcie zrobione nowym setupikiem

Orion 80 ED & Flattener WO III

 

Pozdrawiam serdecznie

post-1917-125276809161_thumb.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuję kolejną wersję z wczorajszej nocy.

 

Spodziewałem się dużo lepszego efektu ponieważ niebo miałem rewelacyjne (widać drogę mleczną bardzo wyraźnie)i zrobiłem większą ilość klatek.

Być może zbyt ciepła noc i późniejsze najście lekkiej mgły przyczyniło się do efektu końcowego.

 

Klatki:

10 x 60s, 5 x 180s, 10 x 300s, 2 x 600s, mała ilość darków: 3 x 60s, 2 x 180s, 3 x 300s, 1 x 600s

 

Pozdrawiam

post-1917-125292067452_thumb.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie chcę się tutaj wymądrzać tylko coś zaproponować o ile jest to możliwe.Generalnie wyszło fajnie z tym,że jądro jest cały czas(jak dla mnie)lekko przepalone.

Czy nie dało by rady zrobić w ten sam sposób jak w tradycyjnej fotografii i zrobić osobno krótszego czasu naświetlania tylko i wyłącznie do uchwycenia nieprzepalonego jądra i później złożyć to w całość(zastąpić przepalone na nieprzepalone)?

Pozdrawiam,Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.