Skocz do zawartości

Co robimy w zimie? ;)


szymek

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy się październik, więc trzeba będzie się powoli przygotowywać na zimę :) Niestety bieżący miesiąc jest beznadziejny pod względem pogodowym, teraz panuje zgniły wyż ;) A może i nawet stety, i tak nie mam czasu na obserwacje, zero przerw od szkoły :? :huh: Mam szczere nadzieje, że ta zima będzie pogodna, mroźna i dosyć sucha, w końcu wrócę znowu do obserwacji w przerwe świąteczną i we ferie :D Chcę kontynuować przerwane w sierpniu obserwacje gwiazd zmiennych, poszkicuję i jeszcze pewnie coś wymyślę ;) Czekam na długie noce. W innych swoich zajęciach na pewno znajdzie się miejsce na obserwacje mgieł i opadów śniegu, chciałbym też udokumentować burzę śnieżną, jeżeli takowa się pojawi.

 

Życzę pogody i długich nocy ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przygotowuję do zimowej pogody - notebook bedzie miał większy dysk, żeby z 200GB filmu weszło, bo ostatnio ledwo 25 GB, a to jest 20 minutowych filmików z kamerki i basta. A na kolorowego Marsa - jeden obrazek trzeba 3 filmy złozyć. Bardzo pamięciożerna technika. Próby zapisu na dyskach USB niestety nie wypaliły.

 

A - i narciarki (spodnie do narciarstwa zjazdowego) wypiorę, bo na nartach używam ich może 10 razy w roku, a w obserwatorium coś z 3x tyle. I w obserwatorim bardziej się brudzą niż na nartach.

 

Pogody życzę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym pragnął złapać piękną zimową noc na wsi. Nie jest to jednak bardzo realistyczne marzenie. Ale co tam, pomarzyć wolno.

Bardziej realistyczne są krótkie wyskoki na balkon, chociaż to nie to samo. Powoli zapominam, jak może wyglądać prawdziwe niebo. Cywilizacja wiele nam dała, ale często sami nie zauważamy, co zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie do zimy i obserwacji w terenie się przygotowałem. Liczę teraz tylko na to że akurat wtedy jak będe miał wolne to będa czyste i niekoniecznie księżycowe noce. I martwi mnie tylko jedna rzecz- żeby elektronika (np aparat, palmtop itd) nie wariowała przez to zimno które zaczyna być odczuwalne już teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.