Skocz do zawartości

Powitanie - co to jest astronomia edukacyjna i dlaczego :)


LechMankiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

nazywam się Lech Mankiewicz, zawodowo zajmuję się budową i wykorzystaniem automatycznych detektorów nieba, albo jak kto woli teleskopów-robotów, choć akurat niełatwo jest uznać kamerę CCD wyposażoną w obiektyw fotograficzny od razu za teleskop :).

 

Wiele czasu spędzam też zajmując się astronomią edukacyjną, czyli wykorzystaniem wątków i motywów astronomicznych w edukacji. Razem z Panią dr Józefiną Turło zajmujemy się programem "Hands-On Universe" w Polsce i za jego pomocą staramy się dotrzeć do nauczycieli na różnych poziomach. Innym przykładem może być polska wersja językowa Galaktycznego Zoo. Natomiast nigdy jeszcze nie zwracałem się bezpośrednio do społeczności astroamatorów. Powody były różne i może kiedyś o tym będzie okazja porozmawiać, ale pewnie na innym wątku :).

W końcu jednak, po nie zawsze łatwych ale w sumie pozytywnych doświadczeniach nowicjusza na Astro-Forum, postanowiłem, a raczej postanowiliśmy razem z panem Adamem Jesionem otworzyć na Astro-Forum dział dedykowany specjalnie Astronomii Edukacyjnej.

 

Dwa czy trzy wątki, przeniesione z innych działów, stanowią dobrą ilustracje tego czym się między innymi astronomia edukacyjna zajmuje. Za chwile pojawi się kolejny wątek, który był bezpośrednim impulsem do otwarcia nowego działu...

 

Bardzo dziękuję zespołowi Astro-Forum za tolerancję i umożliwienie mi skorzystania z tej znakomitej platformy oraz za zaufanie wyrażone powierzeniem mi funkcji moderatora tego działu :).

 

Wszystkich Państwa zapraszam do ciekawej i konstruktywnej dyskusji.

 

Serdeczne pozdrowienia

 

Lech Mankiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Wierzę, że ta inicjatywa bardzo dobrze pokazuje intencje i nasze wspólne cele. Mamy potencjał, społeczność - marzy nam się, żeby to zaczęło wreszcie "pracować" dla ważnych celów, a edukacja w tym wszystkim jest podstawą, fundamentem. Bez niej nic nigdy nie zbudujemy wartościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

 

bardzo fajna inicjatywa. Wierzę, że astronomia, jej piękno, potencjał może znaleźć się w kręgu zainteresowania wielu młodych Polaków /młodzież, dzieci/ o ile będą oni mieli szansę ją namacalnie poznać. Może to skutkować przeniesieniem zainteresowań młodych z rzeczy przyziemnych na wartościowe i rozwojowe.

 

Popularyzacji tej dziedziny i aktywizacja nauczycieli w mojej opini jest super i szczerze kibicuje Waszemu zespołowi.

 

Powodzenia!

 

Ps. mam duże doświadczenie w działaniach reklamowych, głownie w zakresie btl /eventy, samplingi, ambienty, konkursy, platformy promocyjne jak sms, czy produkcja materiałów jak poligrafia, banery itp/ - chętnie włączę się jeżeli pojawi się projekt wymagający takich umiejętności czy chociażby skonsultowania.

 

Michał Gumowski

Edytowane przez GuMoWy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.