Skocz do zawartości

breeser teleskop


zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

dziendobry wlasnie dostalem teleskop pluto firmy bresser 114/500mm i chcialbym sie cos wiecej dowiedziec o nim (jestem poczatkujacym obserwatorem) bo niemam zbyt duzego pojecia o astronomii zaczolem sie niedawno nia iteresowac za informacie o tym teleskopie z gory dziekuje zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie prawda.

Wiadomo, że cudo to nie jest, ale zapewnie kupiony za to, na ile było kogoś stać lub był to prezent. Jest jak jest i trzeba sobie z tym poradzic.

 

http://www.bresser.de/index.php?id=146&L=0

114 mm zwierciadło, 500 mm ogniskowa, f/4,4

niestety 1" wyciąg, i dość słabe okulary H20 i H12,5, do tego Barlow x3

 

Większość obiektów układu Słonecznego będziesz mógł, spokojnie obserwować. Zapewne jaśniejsze mgławice i galaktyki przy dobrych warunach atmosferycznych również. Na początek zapewne nie będzie tak źle jak by to określił Janusz.

Pobróbuj wszytskiego, z tym 2 okularami. Barlowa możesz od razy schować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeczywiście nie ma tak źle skoro ja mogłem się uczyć oglądać na "U2" 70/500 z okularami w/w konstrukcji (tylko nie pytaj co to za okulary tajemnica producenta :D ) i mogę Ci powiedzieć że im dłużej będziesz oglądał nocne niebo tym więcej będziesz widział sprzętem który posiadasz,jak to mówią praktyka czyni mistrza.

pozdrawiam Tedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!

 

Odgrzebuję temat, mam okazję zakupic taki teleskop(Pluto) za 500zł. Nie jest to może najlepszy sprzęt, ale jego niewątpliwą zaletą jest mobilność, jakotaki montaż paralaktyczny. Obserwację będę prowadził głównie z okna. czasem babcina działeczka. Mieszkam pod Warszawą, więc warunki są raczej średnie. I teraz najważniejsze pytanie, czy da się zmodernizować ten teleskop montując wyciąg 2 cale z redukcją na 1.25 cala + dobre okulary? Czy ew. lepiej dozbierać trochę grosza i kupić coś lepszego, ale równie mobilnego (małego) ? Mój maks to 1500 zł, 350 Euro, na ebay.de jest fajny meade DS-2114, mały (lustro 114) ale z autostarem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odgrzebuję temat, mam okazję zakupic taki teleskop(Pluto) za 500zł. Nie jest to może najlepszy sprzęt, ale jego niewątpliwą zaletą jest mobilność, jakotaki montaż paralaktyczny. Obserwację będę prowadził głównie z okna. czasem babcina działeczka. Mieszkam pod Warszawą, więc warunki są raczej średnie. I teraz najważniejsze pytanie, czy da się zmodernizować ten teleskop montując wyciąg 2 cale z redukcją na 1.25 cala + dobre okulary? Czy ew. lepiej dozbierać trochę grosza i kupić coś lepszego, ale równie mobilnego (małego) ? Mój maks to 1500 zł, 350 Euro, na ebay.de jest fajny meade DS-2114, mały (lustro 114) ale z autostarem itd.

 

Nie słyszalem dobrego słowa o tym modelu a wręcz same tragiczne :salu:

 

Ciekawe który z tych zawiedzionych sprzedaje tego grata? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety 1" wyciąg, i dość słabe okulary H20 i H12,5, do tego Barlow x3

 

Mialem ten teleskop i komus sprezentowalem, bo rewelacja z niego zadna, "kitowe" okulary i barlow pochodzily chyba z "Astro-Cabinetu" i od razu znalazly sie w smietniku. Ale po dokupieniu plossla 6mm i dorobieniu drugiego z okularu lornetki teleskop dobrze mi sluzyl przez 3 lata. Statyw i montaz calkiem solidne, pod ciemnym niebem ladnie widac DS-y (duze pole widzenia) no i przede wszystkim portability, dzieki czemu moglem przez niego ogladac calkowite zacmienie Slonca nad Balatonem, dzieki czemu z kolei stalem sie fanatykiem zacmien. Co jak co, ale korona i protuberancje prezentowaly sie w tym teleskopie po prostu wspaniale.

 

Jezeli juz go masz, to nie ma nad czym plakac. To calkiem niezly (i tani) sprzet na poczatek. Tylko - jak mowilem - musisz kupic nowe okulary, i oczywiscie nie zapomnij go skolimowac.

 

Pozdr.

 

PS A co do tego, co mowia na forach i grupach, to wez pod uwage, ze mowia zazwyczaj z punktu widzenia bardzie doswiadczonych ogladaczy i posiadaczy sprzetu za pare tysiakow... Dla nich wszystko ponizej 1,000zl jest syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie kupiłem, poprostu wiem że ma nieciekawą opinię, to że standardowe okulary to ekhm syf to wiem. Poprostu zastanawia mnie czy jeśli włożę w niego jeszcze 400-500zł (na nowy wyciąg i okulary + ew. lusterko wtórne) to czy efekt będzie zadowalający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie kupiłem, poprostu wiem że ma nieciekawą opinię, to że standardowe okulary to ekhm syf to wiem. Poprostu zastanawia mnie czy jeśli włożę w niego jeszcze 400-500zł (na nowy wyciąg i okulary + ew. lusterko wtórne) to czy efekt będzie zadowalający?

 

A po co chcesz zmieniać lusterko wtórne? Jak napisałem że ja to zrobilem kilka osób sie mnie pytało czy to pomoże w ich sprzęcie :Boink:

 

Dobrze Ci radze, daruj sobie ten teleskop :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie kupiłem, poprostu wiem że ma nieciekawą opinię, to że standardowe okulary to ekhm syf to wiem. Poprostu zastanawia mnie czy jeśli włożę w niego jeszcze 400-500zł (na nowy wyciąg i okulary + ew. lusterko wtórne) to czy efekt będzie zadowalający?

 

Aha, bo Was jest dwoch - Zbyszek i Nimrod :wink: To w takim razie moj post byl skierowany do Zbyszka, ktory juz ma ten teleskop.

A swoja droga Nimrod, 500 zl za Plutoka w dobrym stanie to naprawde niewiele, ale jak masz wiecej pieniedzy, to oczywiscie nie ma o czym rozmawiac. Zwlaszcza, ze Pluto do obserwacji planetarnych sie po prostu nie nadaje i w miescie raczej nie ma z niego pozytku :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.