Skocz do zawartości

EQ5 SynScan upgrade kit


bamus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po remoncie chaty w okresie zimowym, planuję na wiosnę dokupić do mojego montażuEQ5 - upgrade kit. Głównym celem będzie lepsze wykożystanie czasu na jakże nieczęstych wypadach obserwacyjnych. I tu powstaje moja pierwsza wątpliwość. Wg tego źródła maxymalne obciążenie nie powinnio przekraczać 9kg. czy jak powieszę na montażu tube SW200/1000 + przeciwagi (prawie 20kg) to czy nie wpłynie to szkodliwie na żywotnośc silników? czy ograniczenie 9kg ma tylko znaczenie jak chcemy mieć dobry tracking?

 

efektem dodatkowym zakupienia tej zabawki będzie możliwość zaczęcia poważniejszej nauki astrofoto gdyż będę miał możliwosć guidowania. i tu mam nastepujace do was pytania:

 

1- posiadam rurkę celestrona 60/800. czy nie będzie ona za ciemna? jak próbowałem zwykłą webcamerką coś uchwycic to tylko najjaśniejsze gwiazdy się pokazywały. czy przy tak niskim f czasy naswietlanie 4 - 5 sek coś zmienią? (dodam tylko, że bedę fotografował canonem z 200mm obiektywem, więc tak długie czasy nie powinny spraiwiac problemu )

2- jaka najtańszą kamerę do guidingu polecacie. nie ma mnie w Polsce, więc raczej modyfikowane przez kolegów z forum nie wchodzą w grę. no chyba, że zapłaciłbym więcej za przesyłkę.

3- jaki kabel muszę dokupić by laptop mógł przesyłac sygnały guidujące do montażu? Wydaje mi się, że RJ-12 + to, czy może istnieje alternatywa?

 

 

szukałem w necie odpowiedzi i strasznie jest tego dużo, a pomoc kogoś kto sie zna (a nie chcę mi wcisnąć produktu) jest bezcenna.

 

dzięki z góry

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podawana nośność dotyczy sprzętu a nie przeciwwag.

 

jesteś pewien? na Cloudy Nights była pewnego czasu dyskusja na ten temat jak producenci podaja nośność i większość była za tym, że przeciwwagi powinny być wliczane do całkowitej nośności. ale z drugiej strony skoro nawet Sky Watcher sprzedaje taki zestaw:

http://www.skywatcherusa.com/goto-telescope-eq5p-200-n-s11640.html

to z wizualem nie powinno byc problemu, a fotki i tak bedę strzelał samym aparatem z obiektywem. jak wszystko dobrze pójdzie to w ciągu miesiaca,może dwóch powinienem sobie zakupić to cacko i zdam łaną relację jak sprzet sie sprawuje.

 

pozdrawiam

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu podam Ci, że mam przeciwwagi o łącznej wadze 10kg czyli zostaje mi 2kg nośności? (bo mam akurat heq5) A do tego sadzam 150/750 + guider na barana, dslr i kamerkę guidująca . W efekcie mój zestaw waży w granicach 9kg + przeciwwagi otrzymujemy prawie 20kg. A przecież napisano że max 12kg więc sądzę, że taki przykład potwierdza moje spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja. tylko powstaje pytanie jak to wpływa na żywotność sprzętu na dłuzszą metę? jak długo użytkujesz już taki zestaw?

 

boję się, że chińszczyzna po pewnnym czasie zacznie się sypać pod tak dużymi wagami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawana nośność dotyczy sprzętu a nie przeciwwag.

 

 

jesteś pewien? (...)

 

 

To standard.

 

Polemizować można czy dany montaż nie ma tej specyfikacji zawyżonej. Natomiast zasadą jest , że nośność podaje się dla masy sprzętu a nie sprzętu i przeciwwag.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do urządzenia Shoestringa GPUSB to spokojnie mozesz kupić. Kabel do podłaczenia tego pudełka do portu autoguide HEQ5 jest w komplecie. Działa dobrze z GuideMasterem lub z Guide Dogiem- system sam rozpoznaje interfejs USB Shoestringa.

Pozdrawiam.Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.