Skocz do zawartości

Co boli Philipsa pcvc 750k


JS 53

Rekomendowane odpowiedzi

Rozkręcana była.Obiektyw jest orginalny.Ustawieniami nie udało mi się tego zafarbu zlikwidować :unsure: Dobrze że chociaż czarno biało chodzi ok.

 

Takie kamerki pracują w trybie RGB (Czerwony, Zielony, Niebieski) - każdy kolor jest wyłapywany przez matrycę oddzielnie. Czarnobiały zaś, stanowi wyciąg z jednego koloru (czerwonego) lub częściej z Żółtego=Czerwony+Zielony. Natomiast Fioletowy = Czerwony + Niebieski. Może być tak że wiązka kablowa z matrycy gdzieś nie styka (w niektórych aparatach cyfrowych się to zdażało). Zakładając że "zielona" wiązka kablowa jest uszkodzona to czarnobiały obraz taki czy inny da się uzyskać (po prostu zamiast żółtego, będzie brało jego jedną składową - czerwoną). A zielony obraz bym tłumaczył tym, że raz kontaktuje wiązka Czerwona+Niebieska, a raz Zielona.

To tylko taka teoria, ale może właśnie trzeba coś pokombinować z tą wiązka (taśmą) - być może wystarczy gdzieś ją docisnąć.

 

PS. Ten temat to raczej nie do AstroMarketu :huh:

Edytowane przez majtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kamerki pracują w trybie RGB (Czerwony, Zielony, Niebieski) - każdy kolor jest wyłapywany przez matrycę oddzielnie. Czarnobiały zaś, stanowi wyciąg z jednego koloru (czerwonego) lub częściej z Żółtego=Czerwony+Zielony. Natomiast Fioletowy = Czerwony + Niebieski. Może być tak że wiązka kablowa z matrycy gdzieś nie styka (w niektórych aparatach cyfrowych się to zdażało). Zakładając że "zielona" wiązka kablowa jest uszkodzona to czarnobiały obraz taki czy inny da się uzyskać (po prostu zamiast żółtego, będzie brało jego jedną składową - czerwoną). A zielony obraz bym tłumaczył tym, że raz kontaktuje wiązka Czerwona+Niebieska, a raz Zielona.

To tylko taka teoria, ale może właśnie trzeba coś pokombinować z tą wiązka (taśmą) - być może wystarczy gdzieś ją docisnąć.

 

PS. Ten temat to raczej nie do AstroMarketu :huh:

 

Oooo to już jest cuś.Ze pomyliłem to wiem ale w okresię swiątecznym :compress: . :sorry: .O ile można to proszę ten temat przesunąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal mój programik on obsługuje HUE

 

http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,13706.0.html

 

Dzięki .Niestety urodziłem się w czasach gdy z komputerów najpopularniejsze były liczydła{całkiem sprytny patent} i suwaki.Jak mi się nie uda to syn gdy będzie w domu się tym zajmie.Program ściągnąłem oczywiscie. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.