Skocz do zawartości

5 10 15


Andrzej (Lysy)

Rekomendowane odpowiedzi

O to się rozchodzi sprawa :lol: odczepta się od biednego USB :wink: sprawa może leżeć tylko po stronie softu w stylu: jakiś program zawłaszcza sobie na "krótką chwile" cały komputer,stąd moje podejżenia o InCD, VirtualDrive itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :)

Także uwazam, że sprawa tkwi w sofcie. Uzywam laptopa PIII700/256MB RAM pod Win98SE, zarówno z Vestą jak i ToUCamPro nie mam problemu z gubieniem klatek, zarówno przy 5 jak i 15 i 30 kl/s. Ale zawsze przed rejestracją wywalam rezydenty typu: RealPlayer, QuickTime, PhotoLoader aparatu cyfrowego, ściągacze plików, SETI@home, antyviry i wiele innych.

Z zainstalowanym ww. całym tym gó...em to nawet P4 2GHz sobie nie poradzi przy 5Hz :slon:

A jeszcze może być włączony bluetooth, IRDA, Wireless, a karta muzyczna pracuje w trybie 6-kanałowym - to wszystko angażuje procesor, w mniejszym lub w większym stopniu, ziarnko do ziarnka, a ... zbierze się na traktor :slon:

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem najpierw wydajność laptopa na aplikacji testowej grafiki- w zasadzie wyszło to samo co dla intelowskiego 1.8 ghz. Podłączyłem więc webcama i ustawiłem przy 10 sek aviki dla 5 (67%straty), 10(34% straty) i 15 (1 klatka wypadła). No i eureka-w obsłudze softu oprócz ustawień prędkości kaltki/na sek. jest też ustawiana szybkość klatek (rate frame). Nie wiem zemu służy ten parametr (zakres od 1000 do kilkunastu tys). Ale przy ustawieniu z 15000 jakie było uprzednio dla wszystkich V nagrywania, zmiana tegoparametru na 1000 spowodowała że w 10 sek aviku w tempie 5kl/sek nagrało się pięknie 50 klatek bez strat.

 

Tak więc pies był pogrzebany w sofcie a w zasadzie w źle ustawionych parametrach. Wielkości rate frame określają jak się wydaje poziom szumu dla obrazu, widać wyraźnie zmiany gradacji pikseli przy przestawianiu tego parametru.

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Teraz czekam na pogodę i spróbuję przy powiedzmy 400 sek. aviku nagrać Saturna lun Jowisza. Powinno udać się z uzyskanych 2 tys klatek wybrać 200-300 the best! Mam nadzieję na dobry efekt, oczywiście bez dobrego seeingu można zapomnieć o efektach dla ogniska 4,8 m.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówimy o aplikacji VRecord?

 

Bo z tego co wiem to czym innym jest ustawienie 5fps na VProperty na kamerce a co innego jest ilość klatek na sek w AVI. W porywach jak się mocno namiesza można nagrać AVI 15kl/s przy trybie pracy kamerki 5fps.

 

Czy napewno chodzi o 1000 i 15000 a nie 1.000 i 15.000 :shock:

 

Napisz Andrzeju gdzie to się dokładnie ustawia i w jakim sofcie o ile nie chodzi o VRecord... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się Andrzej, że frame rate i rate frame to jest okreslenie tego samego, ale w różnych miejscach:

- pierwsze frame rate słuzy do okreslania ilosci kl/s tylko przy oglądaniu obrazu na żywo (czyli kamera internetowa) i tutaj są przyciski 5,10,15,20,25,30 kl/s

- drugie frame rate jest ustawienie ilosci kl/s przy przechwytywaniu na dysk "Capture Video Sequence" ( i rację ma McArti , że nie 15000 tylko 15.000 czyli 15kl/s) i tutaj mozemy dokładnie okreslić np 7,500 kl/s.

Mając ustawione drugie frame rate (to od przechwytywania na dysk) na 15kl/sek, to mimo, że ustawimy pierwsze frame rate na 5kl/s to avik nagra się 15kl/sek.

Przynajmniej u mnie tak jest - sprawdziłem przed chwilą na ToUCamie :D

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzę oczywiście, czy rate frame nie jest parametrem typu "szybkość odtwarzania".

Niemniej jednak wpływa na nagrywanie w sposób jaki opisałem-niskie wartości powodują tu brak pomijania klatek przy nagrywaniu-w konsekwencji 100% klatek o niskiej (pożądanej) kompresjii wchodzi na twardziela.

 

Ps. Z tego co wiem zmiany na Jowiszu wymagają filmików max 3 minutowych.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.