Skocz do zawartości

Obiektyw PZO 65/800


jqb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ATM'a zbudowanego na tym obiektywie. Kupiłem szkiełko za taką samą cenę, która jest oferowana na astromaniaku ale ja mam razem z metalową celą sygnowaną PTMA 800mm F12 PZO.

Ogólnie szkiełko znakomite ale ma już swoje lata. Zwróć uwagę jakie jest zażółcone (mój egzemplarz też taki jest). Powłoki też pozostawiają sporo do życzenia.

Pewnie wzbudzę pobłażliwy uśmiech ale powiem, że w efekcie wolę patrzeć przez chińszczyznę SW 80/400 z barlowem 2x bo mam wrażenie, że obraz jest lepszy.

 

Nie chcę Cię zniechęcać do zakupu, bo 140 zł nie majątek, a pobawienie się w ATM bezcenne :) ale zastanów się.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew Panowie. Fakt, pomysł bardziej dla frajdy ATM i ze słabości do lunet:), niż niedostępności sprzętu na rynku. Liczyłem jednak, że obraz z rodzimej f12 zdystansuje chińszczyznę. Martwi mnie uwaga o SW... "pażijom uwidim" jak mawiali starożytni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.