Skocz do zawartości

Refraktor Wiliam Optics ZenithStar110


jureq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

do sprzedania bardzo fajny refraktor William Optics ZenithStar 110.

Refraktor oparty jest o trójsoczewkowy obiektyw APO zaprojektowany przez Thomasa Bocka (TMB).

 

----> Cam_7.JPG

 

 

Co ciekawe refraktor ten był produkowany przez zaledwie półtora roku; WO zaprzestał produkcji z powodu "nieopłacalności" produkcji - po prostu równolegle produkowano refraktor FluoroStar110, który zawierał dokładnie ten sam obiektyw, a różnił się wyciągiem, za to kosztował 700$ więcej ;-)

(uprzedzając ew. pytania - ZenithStar 110 różni się zupełnie od Megreza110, który zawiera obiektyw dwusoczewkowy) .

ZenithStar110 stosunkowo rzadko gości np. na AstroMarcie, a ceny wynoszą ok. 2000$ za OTA. Teleskop jest wyposażony w 2,7" wyciąg z przekładnią 1:10 i wbudowanym rotatorem.

Zestaw zawiera:

OTA + przejściówka 2"/1,25"

 

----> Cam_2.JPG Cam_3.JPG Cam_6.JPG

 

przedłużka wyciągu 2" o długości 50mm (firmowa WO)

 

----> Cam_9.JPG

 

obejmy CNC WO 2szt.

 

----> Cam_4.JPG

walizka WO

 

----> Cam_13.JPG

 

 

Cena 5900,-

 

Widoczny na zdjęciu napęd RoboFocus mogę dołączyć za dodatkowe 500,- (normalnie w jego miejscu zostanie zamontowane oryginalne złote pokrętło).

 

Dodatkowo oferuję bardzo dobry focal reducer/flattner WO typ III za 700,- (praktycznie nieużywany)

 

----> astro_1.jpg astro_2.jpg astro_3.jpg astro_4.jpg

 

Dovetail LOSMANDY widoczny na zdjęciu NIE JEST na sprzedaż, natomiast mogę dodać szynę w standardzie VIXEN, firmowaną przez WO za dodatkowe 150,-

(taka jak tu: Dovetail WO

 

Refraktor daje fantastyczne obrazy bez jakiegokolwiek "zafarbu" w całym polu, świetnie nadaje się do astrofoto - fotografowałem nim bez flattenera za pomocą kamery ST-2000 i wyniki były ok.

Polecam goraco - jest to naprawdę okazja - wyposażony w ten sam obiektyw WO FluoroStar 110 kosztuje w DO prawie 11000,-...

 

 

Ewentualne pytania proszę na mail.

 

Pozdrawiam,

 

Jurek

Edytowane przez jureq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

to znowu ja, cały czas poszukujący sprzętu do obserwacji wizualnych na początek... Mam pytanie , jakie są możliwości wizualne tego teleskopu w kwestii zasięgu, czyli tłumacząc na polski co można przez niego zobaczyć. Wiem , ze jest to porządny sprzęt i nie wątpię w jego jakość. mam zamiar zostać jednym z obserwatorów widzialnego wszechświata, ale spędzając sporo czasu na forum mam ciągle mętlik w głowie co do sprzętu jaki powinienem nabyć. Generalnie interesuje mnie dobra jakość widzianych obrazów, a z drugiej strony chciałbym zajrzeć troszkę dalej i nie wiem co przy tej apreturze można dostrzec. Poproszę o podpowiedź...

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to znowu ja, cały czas poszukujący sprzętu do obserwacji wizualnych na początek... Mam pytanie , jakie są możliwości wizualne tego teleskopu w kwestii zasięgu, czyli tłumacząc na polski co można przez niego zobaczyć. Wiem , ze jest to porządny sprzęt i nie wątpię w jego jakość. mam zamiar zostać jednym z obserwatorów widzialnego wszechświata, ale spędzając sporo czasu na forum mam ciągle mętlik w głowie co do sprzętu jaki powinienem nabyć. Generalnie interesuje mnie dobra jakość widzianych obrazów, a z drugiej strony chciałbym zajrzeć troszkę dalej i nie wiem co przy tej apreturze można dostrzec. Poproszę o podpowiedź...

 

pozdrawiam

Krzysiek

To pytanie jest nieco "offtopic " w tym wątku.

Polecam najpierw zajrzeć przykładowo na stronę:

http://www.astronomics.com/main/category.asp/catalog_name/Astronomics/category_name/V1X41SU50GJB8NX88JQB360067/Page/1 (i przejrzeć wszystkie podstrony)

Jednak jeżeli cenisz dobrą jakość i możesz sobie pozwolić na taki sprzęt, to się nie zastanawiaj.

Używanego Dobsona średnicy 20cm (aby zajrzeć "głębiej") zawsze kupisz znacznie taniej, a taki refraktor APO średnicy 110mm to chyba najbardziej uniwersalny teleskop który z ręką na sercu można nazwać "poręcznym", jak nie będzie pogody do obserwacji możesz go wykorzystać z powodzeniem jako teleobiektyw...

Najlepszy sprzęt to taki który najczęściej używasz, niekoniecznie ten o największym zasięgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.