Skocz do zawartości

Columbus UL


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ znowu pojawiła się możliwość pozyskania lustra, będę budował Columbusa 320/1500 wersja UL czyli Ultra Lekki. Jest to najnowsza moja konstrukcja oparta w większości o obróbkę numeryczna materiałów takich jak sklejka i aluminium. Columbus UL będzie lżejszy i będzie przypominał obssesiona uc. Jeżeli będzie Ktoś zainteresowany proszę o kontakt na PW.

Ponieważ obecna konstrukcję ColumbusaUL mam w wersji "surowej" i czekam na wyciąg nie pokazuję zdjęć, ale jak tylko skończę budowę to zamieszczę zdjęcia w dziale ATM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wrzucam obiecane zdjęcia. Wkrótce postaram się napisać i dodać więcej. Na razie zdjęcia Columbusa bez górnego bafla.

 

ps. 1. Columbus UL przeszedł pozytywnie pierwsze testy. Przypominam, że to moja zupełnie nowa konstrukcja oparta o obróbkę CNC, lakierowanie aluminium i stali - proszkowe, sklejka - lakier połysk najwyższej klasy przeznaczony do stosowania w exsluzywnych kuchniach (6 warstw).

 

ps2. Na zdjęciach konstrukcja ColumbusaUL 350 z lustrem o gr. 42 mm - waga około 12 kg + grubaśne lustro 8 kg + ewentualne dodatki (Słoik ;) )

C1.jpg

C3.jpg

C4.jpg

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna konstrukcja. Przymierzam się powoli do teleskopu docelowego i na coś takiego czekałem. Czy dało by radę zrobić wersję ze składanymi płozami - tak jak w obsessionach UC?

Tak jest taka możliwość :)

 

Ponieważ były pytania o osłonki, dorzucam kolejne zdjęcie.

 

 

C5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.