Skocz do zawartości

karrimor lornetka


silvan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i chciałem zaznaczyć, że jestem laikiem, jeśli o lornetki (lunety, itd) chodzi.

Z racji tego, że trochę podróżuję, dostałem niedawno w prezencie 'wyprawową' lornetkę. Została ona kupiona w Anglii.

Jest to Karrimor o następującej specyfikacji:

Magnification: 8 x 21mm

weight: 160g

angle of view: 7.5*

Exit pupil: 2.6mm

eye relief: 10.5mm

Near focus: 7.5m

Field of view at 1000m: 128m.

 

Nie tłumaczyłem nazw parametrów, ponieważ może nie tłumaczy się ich dosłownie i wprowadziłbym niepotrzebne zamieszania.

 

Problem jest następujący - nie potrafię ustawić lornetki tak, aby mieć po prostu 1 obraz. Zawsze coś przebija, widzę obiekty podwójnie. Raz jest to bardziej widoczne, raz mniej, ale zawsze.

Czy ja nie potrafię regulować lornetki, czy po prostu to złom? :)

Zdaję sobie sprawę, że ta lornetka nie kosztowała 100 funtów, tylko może 10, albo i jeszcze mniej ;) więc podejrzewam, że po prostu - jaka cena, taka jakość, ale chciałem się upewnić.

 

Druga rzecz, o którą chciałem zapytać.

Mimo wszystko - lornetka mi się spodobała :)

Myślę nad kupnem nowej. Jakbyście mogli napisać, na jakie parametry faktycznie zwracać uwagę, a jakie olać, aby nie dać się wydymać sprzedawcom ;)

Często jest tak, że jakieś są bardziej istotne, inne mniej. Jakbyście mogli nieco objaśnić, byłbym wdzięczny.

Byłbym też wdzięczny za użycie prostych słów w powyższym wyjaśnieniu, jakby ktoś chciał to uczynić ;)

 

PS.

Czy możliwa jest solidna i dobra i porządna lornetka (nie musi być wielka i nie wiadomo jak bardzo przybliżać), która nie kosztuje majątku i nie waży kilograma, albo i lepiej?

Do podróżowania potrzebuję czegoś niedużego i względnie lekkiego.

 

Wielkie dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam, Silvan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silvan, lornetka może być rozkolimowana. Jest też na szczęście jeszcze możliwość,że nie dopasowałeś jej do rozstawu swoich oczu -to też potrafi generować podwójny obraz,zwłaszcza gdy kolimacja jest jeszcze przyzwoita, ale już nie idealna. Spróbuj, jeśli to nie pomoże zostaje próba kolimacji a la Hans lub zakup nowej.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.