Skocz do zawartości

Mgławice w Orionie - jeszcze raz


Pytajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jeszcze raz zamieszczam zdjęcie Mgławicy M42 w Orionie. Trochę inny kolor (mniej pomarańczowy) udało mi się uzyskać. Inny od ostatniej publikacji tego materiału. Dołączam również - taki sobie - materiał z mgławicami Flame i Głowa Konia. I tak jestem zadowolony - bo się udało cokolwiek zarejestrować. Uwagi - również te surowe - mile widziane. Jak juz wsponinałem - montaż ustawiony "na rybę" - brak możliwości zastosowania ustawienia metodą dryftu.

 

Pozdrawiam

SJ

 

OrionNebula_RGB2.jpg

M42, 15x70, Canon 350D, SW 600mm, Montaz "Siergiej2"

 

HorseHead_RGB1.jpg

NGC2024 i IC434, 10x120, Canon 350D, SW 600mm, Montaż "Siergiej2"

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wsponinałem - montaż ustawiony "na rybę" - brak możliwości zastosowania ustawienia metodą dryftu.

 

 

To nie jest jedyna metoda ustawiania montażu na biegun... a takie focenie z nieustawionym trochę mija się z celem jak dla mnie.

 

http://www.minorplanetobserver.com/Misc/PolarAlignNoDrift.htm

 

To działa nawet u mnie z balkonu, gdzie pole widzenia jest ogromnie ograniczone. Przydałyby się czasy w okolicach 10 minut i ogniskowa w okolicy metra, żeby potestować ten montaż.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jedyna metoda ustawiania montażu na biegun... a takie focenie z nieustawionym trochę mija się z celem jak dla mnie.

 

http://www.minorplan...lignNoDrift.htm

 

To działa nawet u mnie z balkonu, gdzie pole widzenia jest ogromnie ograniczone. Przydałyby się czasy w okolicach 10 minut i ogniskowa w okolicy metra, żeby potestować ten montaż.

 

Dzięki. Interesujący link. Ale wciąż potrzeba gwiazdki dość nisko nad horyzontem położonej. A ja mam z tym problem. Czekam na wycięcie dziury w dachu i wtedy będę miał piękny widok na całe niemal niebo. Na razie widzę drzewa, domy, krzaczory etc... Trochę nieba na południu i północy. Wschód - brak. Zachód - brak.... No nie da się telepa ustawić jak należy.

 

Masz rację, że test tego montu wymaga innego sprzętu. Będę go testował jednak - jak już go porządnie ustawię - szkłem Mede 10" F:10, 2500 ogniskowej. To dość wymagająca armatka i przetestuje sprzęt dobrze. Fotek dobrych nie będzie, ale będzie wiadomo, czy gwiazdki będą pojechane czy nie. Ale do tego potrzeba mi jeszcze czasu - no i pogody....

 

Poza tym liczę na pomoc w tych testach. Ale na razie i tak pogody nie ma więc nie ma się co z kolegami umawiać...

 

Pozdrawiam

 

Sławek Jóźwik

 

Powinno być M42.

 

Co do zdjęcia, to się nie wypowiadam, bo sam nie mam jeszcze żadnego podobnego na swoim koncie.

 

 

Jasne - M41 - pomyłka. Dzięki za sprostowanie.

SJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.