Skocz do zawartości

Jaki TV zakupić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Chodzi mi już jakiś czas po głowie wymiana telewizora zwłaszcza że jak remonty to na całego!

Poczytałem jakieś rożne opinie i teraz już "wiem że nic nie wiem". Dlatego zwracam się o pomoc do kolegów z forum.

 

Moje potrzeby są takie:

Wymiary pokoju: ok. 4,5x4,5m

Preferowana wielkość matrycy: myślę że 40"-42"

Preferowana technologia: LCD

Obecnie oglądam pakiet Telewizji na Kartę, razem z nowym TV planuję przejście do platformy "N" a więc do kanałów HD

Odległość od ekranu: ok. 2,5 - 3,5 metra

Telewizor ma służyć także czasem do x-box 360

 

 

Chciałbym swobodnie podpiąć pena i oglądać z niego filmy razem z napisami ( np. divx). Fajnie byłoby gdyby miał możliwość podpięcia internetu, np. celem pooglądania coś bezpośrednio z youtube. No i oczywiście czasami jak będzie czas to i konsolka xbox 360 będzie w użyciu więc chciałbym aby obraz zrobił na mnie wrażenie! Oczywiście myślę o jakiejś wersji 100Hz.

 

Cena: hmm miało być ok 3 tys. (ale jak troszkę trzeba dołożyć do lepszego sprzętu to może to przełkniemy)

 

 

Po przeszukiwaniach różnego rodzaju opinii wybrałem dla swoich potrzeb opisywanych powyżej następujące modele z podaniem co przemawia za w kolejności moich preferencji:

 

Samsung 40C650 - dużo bajerów (internet, dlna, możliwość oglądania różnych filmów z pena) i cena poniżej ustalonego progu przemawia jak najbardziej niestety brak Led.

Sharp 40LE705 - jest to Led a jakoś kojarzy mi się to dobrze ale nie wiem jak jest z filmami z pena chyba brak, a i internetu chyba także brak no i ta cena powyżej mojego progu.

Samsung UE40B6000 - jak to samsung dużo bajerów podświetlanie krawędziowe Led ale niestety bez internetu i cena trochę powyżej mojego progu.

Toshiba 40XV733 - nowość i stosunkowo tani, ale bez bajerówlub 40LV733 - ma wejść w kwietniu jako wersja z bajerami - niestety cenowo powyżej mojego progu

Toshiba 42XV635 - atutem jest rozmiar 42" i dobre opinie a minusem to chyba brak gadżetów

 

Panowie i Panie co by tu jeszcze poprzestawiać coś dodać coś odjąć aby wyselekcjonować ten najlepszy dla mnie, będący na pewno kompromisem pomiędzy ceną - jakością - potrzebami.

 

A i kolejna sprawa jak już się wypatrzy swój kompromisowy model to gdzie Panowie się zaopatrzyć? Jakieś bezpieczne sklepy internetowe?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung UE40B6000 tego samsunga bym Ci proponowal, ale napisales ze cena powyzej Twojego progu, albo dozbieraj na tego albo kup tego ubozszego C650, na Sharpa sie nawet nie łaś, a Toshiby ja omijam z daleka bo moze i sa tanie ale sa strasznie okrojone te tanie wersje :)

 

Hmm :g: coraz bardziej jestem przekonany na 40C650 (no niestety nie ma led'a. Ale z drugiej strony znowu mi spać nie daje czy na pokój 19m2 i oglądanie "n-ki" z odległości ok 3m to przypadkiem nie za mało te 40". Niestety Samsung nie ma lcd w rozmiarze 42 a przeskok cenowy do 46" jest już duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście od jakiegoś czasu samsunga seri 550 i muszę powiedzieć że w zasadzie niczym się nie różni od 650 poza tym że nie ma odblokowanej opcji odtwarzania filmów z pena / można to zrobić samemu w domu :szczerbaty: / . Niestety samsung odtwarza tylko avi więc często i tak lepiej podłączyć kablem hdmi komputer :huh: . W każdym razie różnica w cenie serii 550 a 650 jest dosyć duża , więc warto się zastanowić nad zakupem tańszej wersji. Zwłaszcza że z doswiadczenia powiem , że i tak najczęściej nie korzystamy z tych dodatkowych opcji B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też mam pytanie w tym kierunku.... Mysle o jakimś monitorze do kompa z dobrą matrycą pod kątem obrabiania fotek astro który jednocześnie na codzien moze działać w formie TV... rozmiar w okolicach 25-30 cali.

Jakie są możliwości stosowania monitora w roli TV ? Zupełnie nie zgłebiałem tematu więc piszcie do mnie jak do totalnego laika...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście od jakiegoś czasu samsunga seri 550 i muszę powiedzieć że w zasadzie niczym się nie różni od 650 poza tym że nie ma odblokowanej opcji odtwarzania filmów z pena / można to zrobić samemu w domu :szczerbaty: / . Niestety samsung odtwarza tylko avi więc często i tak lepiej podłączyć kablem hdmi komputer :huh: . W każdym razie różnica w cenie serii 550 a 650 jest dosyć duża , więc warto się zastanowić nad zakupem tańszej wersji. Zwłaszcza że z doswiadczenia powiem , że i tak najczęściej nie korzystamy z tych dodatkowych opcji B)

 

No tak może różnica w cenie spowodowana jest tymi właśnie gadżetami i tym że seria 5500 ma 50Hz. Nie wiem jak 550 ale seria 650 ma chyba odtwarzanie nie tylko avi ale także mp4 mkv.

Gryf188 a jaki masz rozmiar tego telewizora i z jekiej odległości oglądasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też mam pytanie w tym kierunku.... Mysle o jakimś monitorze do kompa z dobrą matrycą pod kątem obrabiania fotek astro który jednocześnie na codzien moze działać w formie TV... rozmiar w okolicach 25-30 cali.

Jakie są możliwości stosowania monitora w roli TV ? Zupełnie nie zgłebiałem tematu więc piszcie do mnie jak do totalnego laika...

 

A nie łatwiej by było telewizor z funkcją monitora ? ;)

Współczesne TV mają wejścia D-SUB, HDMI, itd - ja korzystam sobie z jakiegoś (nie pamiętam konkretnego modelu) lcd Samsunga 37" jako monitor właśnie (i wyświetlacz do konsoli). Sprawdza się w tej roli.

O monitorach z TV nie wiem nic - nie szukałem nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej by było telewizor z funkcją monitora ? ;)

Współczesne TV mają wejścia D-SUB, HDMI, itd - ja korzystam sobie z jakiegoś (nie pamiętam konkretnego modelu) lcd Samsunga 37" jako monitor właśnie (i wyświetlacz do konsoli). Sprawdza się w tej roli.

O monitorach z TV nie wiem nic - nie szukałem nigdy :)

 

Wszystko fajnie, tylko że telewizor używany jako monitor daje obraz jakości TV ( tak? ), a ja potrzebuj TV z jakością monitora czyli - wielkość pixela, balans bieli, czerń itd jakości matrycy PVA ( PVA to chyba te dobre, nie ? ) itp ... tak by obrabianie astro-foto było lepsze niz mam teraz na LCD z matrycą TN ( lub w laptopie, gdzie zupełnie sie nie sprawdza w astro-foto )... funkcja oglądania TV pełniła by tu drugorzędną role...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak może różnica w cenie spowodowana jest tymi właśnie gadżetami i tym że seria 5500 ma 50Hz. Nie wiem jak 550 ale seria 650 ma chyba odtwarzanie nie tylko avi ale także mp4 mkv.

Gryf188 a jaki masz rozmiar tego telewizora i z jekiej odległości oglądasz

 

mój to 37" w pokoju ok 25 m i muszę powiedzieć że 42 byłaby chyba lepsza.A co do formatów to może i mp4 i mkv też odtwarza bo ma to samo oprogramowanie tylko fabrycznie zablokowane , ale na pewno tak jeden jak i drugi nie odtwarza rmvb. I jeszcze podobno / wg. wielu opini / 60 HZ a 100 HZ w LCD jest niezauważalne. Ja się zdecydowałem na serię 550 ze względu na to że był tańszy chyba z 20 % :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko że telewizor używany jako monitor daje obraz jakości TV ( tak? ), a ja potrzebuj TV z jakością monitora czyli - wielkość pixela, balans bieli, czerń itd jakości matrycy PVA ( PVA to chyba te dobre, nie ? ) itp ... tak by obrabianie astro-foto było lepsze niz mam teraz na LCD z matrycą TN ( lub w laptopie, gdzie zupełnie sie nie sprawdza w astro-foto )... funkcja oglądania TV pełniła by tu drugorzędną role...

 

Nie mam kwalifikacji ani argumentów, żeby coś doradzić... Więc traktuj poniższe jako bardzo subiektywne odczucia laika.

 

IMHO - na jakość obrazu nie ma co narzekać, rozdzielczość max ograniczona jest do fullhd (natywna matrycy, 1920x1080). Co do wielkości px - piksele są większe niż w klasycznym monitorze o mniejszej przekątnej, ale pamiętaj, że przy np. 40" nie siedzisz w tej samej odległości jak przy zwykłym monitorze. Czerń oddawana jest nawet nieźle (przy odpowiednich ustawieniach). Co do matryc PVA to np. samsung twierdzi, że ich używa w swoich telewizorach (S-PVA).

 

Może po prostu wybierz się do jakiegoś sklepu i rzuć okiem ? Znajomemu udało się uzyskać zgodę sprzedawcy na podpięcie notebooka pod TV - też chciał zobaczyć jak tv sprawdza się jako monitor.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.