Skocz do zawartości

Pierwszy Saturn


fiorina01

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie testuje Meade DSI na ... Saturnie. Pierwsze moje foto planetarne :-)

Teleskop Meade LX 200 8'' ogniskowa 2000 mm

Obrobka automatyczna czyli Envisage.

Zanim zalozylem Powermate 2.5 przylazly chmury. Wiec chyba kiedy indziej ...

 

Zadnej obrobki, dokladnie to co wyplul Envisage.

Planet0004.jpg

 

Pogoda sie troszke polepszyla, wiec zalozylem Powermate x 2.5 i zrobilem jeszce kilka fotek, przy okazji uczac sie Envisage ;-)tez zero obrobki, dopiero sie musze nauczyc :-)

 

Planet0029.jpg

 

Juz po foceniu zrobilem wizuala i szok seeing kupa, teraz sie nie dziwie ze tak wyszlo.

Poczekam na lepsze warunki.

 

 

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl mi troche przepalony, ale to z powodu ze to moje pierwszew kroki, jeszce nie znam Envisage i wszystko robilem bardziej na intuicje,a i obrobki nie bylo zadnej :-)

 

Poczekamy na lepszą okazję.

Przy okazji sie wiele nauczylem, np. to ze brak mi lampki na balkonie, klawiszy nie wiedze na laptopie. Jak dobrze naprowadzic i zalignowac LX 200, gdzie w ognisku glownym jest przecie kamera itp.

 

Bardzo mi sie tez spodobala sama technika astrofoto planetarne. Gdybym mial dluzsze kable moglby sobie spokojnie siedziec w pokoju i w ciepelku focic. Cale sterowanie teleskopem, a takze regulacja ostrosci wykonuje przez laptopa, Autostar nie jest potrzebny.Bylem cwany, wlaczylem nagrywanie/focenie (Envisage sam wybiera najlepsze klatki i czasie rzeczywistym je sklada) i pijac kawke kontrolowalem calos przez zamnkniete drzwi balkonowe :-)

 

Fajna zabawa.

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przy okazji sie wiele nauczylem, np. to ze brak mi lampki na balkonie, klawiszy nie wiedze na laptopie... Gdybym mial dluzsze kable moglby sobie spokojnie siedziec w pokoju i w ciepelku focic... i pijac kawke kontrolowalem calos przez zamnkniete drzwi balkonowe :-)

Fajna zabawa...

Podziwiam zdjęcia astrofotografików i myślę, że rozumiem wrażenia wywoływane przez udaną fotografię. Jednak jest to całkiem inny rodzaj astronomii, niż chciałbym uprawiać.

Nie chcę lampki, laptopa i kabli. Nie lubię kawy (za to jestem smakoszem herbacianym).

Pozdrawiam astroamatorów zarówno fotograficznych jak i klasycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko, podobnie myslalem jak TY, az do swiąt wielkanocnych, do momentu kiedy z ciekawosci zrobilem pierwszą fotke M13 i ku mojemu zdziwieniu "cos" wyszlo.

Niestety to prawda, wciaga i to kosztuje (jesli chcemy zeby na fotkach mozna rejestrowac dobre ujecia, choc pierwsze foty naprawde ciesza, jakis namacaly dowod naszej profesji). Zauwazylem jeden minus, wczoraj widok Saturna mnie juz tak nie cieszyl jak obraz na laptopie, choc w wizual sie lepiej prezentowal, mam nadzieje ze to przejsciowe, efekt napalenia sie na foto planetarne. Oczywiscie wizual jest u mnie na pierwszym miejscu i zawsze gdy widzę tę czy inną planetę czy DS-a, cos mnie rusza. Po prostu inne, pokrewne hobby.

 

Pozdr. Artur

 

P.S. Jak nie masz kasy to nie rob pierwszego zdjecia :-) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn wyszedł fajnie! :)

Zarzekałem się, że nie będę focił planet ale... Saturn to piękna planeta :D

 

Podziwiam zdjęcia astrofotografików i myślę, że rozumiem wrażenia wywoływane przez udaną fotografię. Jednak jest to całkiem inny rodzaj astronomii, niż chciałbym uprawiać.

Nie chcę lampki, laptopa i kabli.

 

Heh... ja zaczynałem od... astrofoto :D Moja miłość do astronomii od najmłodszych lat kończyła się na oglądaniu gwiazd okiem "nieuzbrojonym" i książkach, książkach i jeszcze raz książkach. Ale inną moją "miłością" była fotografia. Ostatnio stwierdziłem, żeby połączyć hobby. I zacząłem focić aparatem z obiektywem 70-300 na EQ3-2. Ale po zakupie HEQ5 i SW 150/750 wkręciłem się w... obserwacje przez teleskop. I ogromną frajdę sprawiła mi obserwacja Saturna przez 10mm okular i wspomnianego Newtona. Już wiem, że muszę "pójść dalej" w postaci kolejnego okularu i też myślę o czymś większym na Dobsonie. Tak więc u mnie jest ciut odwrotnie niż u większości. I w dużej mierze właśnie przez tytułowego Saturna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.