Skocz do zawartości

26.04.2010


okolemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 26.04.2010 godz. 3.32 - przebudziłem się, a że łóżko stoi na przeciw okna moje zaspane oczy chcąc nie chcąc powędrowały na niebo. No i ? A no właśnie pytanie do Was szanowni experci, czy może Ktoś z Was może prowadził obserwacje nieba nad centralna Polska?. Odp. na to co widziałem niestety nie mogę znaleźć na tym forum. To coś wyglądało jak "samolot lecący na światłach pozycyjnych... no właśnie ale samoloty nie posiadają tego typu świateł... zresztą nie dopatrzyłem się jakiś innego koloru świateł. Barwa tego światła był taka ja widzimy gwiazdy z Ziemi czyli "białe". Obiekt ten poruszał się mniej więcej z północny-zachód na południowy-wschód, ruchem jednostajnym, obserwacja trwała około 1 min. czyli o 3.33 obiekt znikł w dali. Na forum doszukałem się tylko o czym takim jak "Bolidy" i prawie było by to to gdyby ten obiekt zostawiał za sobą tą "smugę", "ogon". Czy leciało wysoko ? Hmm ciężko powiedzieć, było dość duże. Ale czy było tak duże bo leciało tak nisko, czy może tak duże że nawet lecąc bardzo wysoko wyglądało jak Syriusz powiększony 10x. Przytaczam Syriusza bo to chyba największa gwiazda widoczna z Ziemi gołym okiem. A może po prostu to było UFO i napisałem na nie właściwym forum ;). Wszelkie teorie mile widziane, a może najdzie się jakiś "Nocny Marek" i wyjaśni to zjawisko nie tylko operując wiedzą ale i dowodami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;) Dziękuje za "odp." heh. Za mało znam angielski a tym bardziej że jest to angielski techniczny/naukowy ;/ Może Ty lub Ktoś inny pomoże okiełznać ten temat? I wyjaśnić tak na chłopski rozum co to mogło być, jeśli było to ISS to proszę to potwierdzić jakimś dowodami ;) Czekam na odpowiedzi. A ja idę poczytać o tych ISS ;)

 

Dane:

miejscowość - sulejówek na wschód od warszawy.

godz./data - 3.32 - 3.33 już nie nad moja głowa a przed mną.

kierunek obiektu - północny-zachód na południowy-wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja idę poczytać o tych ISS ;)

 

ISS jest (niestety) tylko jeden ;) ISS, International Space Station czyli po polsku: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

 

Calsky podaje dla Sulejówka:

Appears 3h26m03s -3.8mag az:230.0° SW h:33.9°
Culmination 3h26m34s -3.9mag az:203.2° SSW h:37.3°
distance: 568.1km height above Earth: 359.0km elevation of sun: -14°
Disappears 3h31m24s -0.1mag az:125.5° SE horizon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był raczej ISS czyli Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

dzisiejszy przelot można sprawdzić tu. Współrzędne miejsca obserwacji ustawiłem w okolicach centrum Warszawy. Jak widać przelot był w godzinach 3:26-3:29 ale czasem potrafią się pomylić o kilka minut B)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może być to ;) To musi być łufo i to łufo przez duże Ł!! hehehehhe, a tak ładnie świeciło ;/ A może to jednak było łufo? Tylko pozmieniali dane w ISS :D. Temat do zamknięcia. Ale to i tak było łufo, to co że ziemskiego pochodzenia, a postawcie się w miejscu jakiegoś Marsjanina lub Snikersjana - łufo ;) Dziękuje ślicznie za wszystkie wyjaśnienie. Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.