Skocz do zawartości

Uniwersalna ogniskowa?


Piotr B

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby Janusz się do tego USTOSUNKOWAŁ merytorycznie.

 

Bo podpuszczanie Janusza to czasem jedyna szansa na niezdawkową odpowiedź.

 

Bo to wolne forum i moge pisać co chce, a to, że gdybam i pisze, że niewiem świadczy tylko o tym, że nie jestem wszechwiedzącym snobem!

 

Jeżeli każdy by tu pisał tylko to co jest absolutna, bezwzględną i sprawdzona prawdą to mielibyśmy 3 posty dziennie :?

 

A to, że pisze NIEWIEM, czytelnikowi uswiadamia, że jest to post experyment a nie wypis z encyklopedii.

 

ps. właśnie sobie rozrysowałem optisana i wyszło mi, że powierzchnia lustra widoczna z kierunku 1,5° jest mniejsza od tej na wprost o około 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

I myślisz że te 10% w ogóle dostrzegłbyś gołym okiem, optymista jesteś i to niepoprawny :wink: :?: :?: :?:

Jak widzisz sam Sobie udowodniłeś, wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele, proszę nie śmieć bez potrzeby, nie wiesz, to doczytaj lub zapytaj a nie pisz co popadnie do każdego wątku :lol::lol::lol:

 

Ps. Ostatnio podładowałem pozytywnie akumulatory widokami Jowisza, Saturna i M42 z 35 maka więc jestem mało podatny na niemerytorycny bełkot który nadal uprawiasz :wink: :lol::lol::lol:

 

Ps2. Dziś już skasowałem kilka postów przed wysłaniem bo stwierdziłem że nie niosą żadnej merytorycznej treści i były to teksty w podobnym stylu typu ...ale fota... czy ...o kurna ale efekt obróbki....etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest odkrywcze! i że sobie coś udowodniłem!

 

Jak pół roku temu pytałem o różne rzeczy związane z optyką to zamiast odpowiedzi czytałem to sobie narysuj to i tamto to wtedy zobaczysz jak niewiesz.

 

Zapomniał wół jak cielęciem był? :wink:

 

Mam propozycje nie odpowiadaj na śmieci publicznie tylko na priva co? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wiesz McArti, wszyscy się uczymy i rozwijamy i aby nie pisać tego o śmieceniu wszystkim na priv postanowiłem napisać dydaktycznie dla wszystkich tu i teraz a że na Twoim akurat przykładzie to wiesz, na kogo wypadnie na tego bęc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nooo, w porównaniu z winietowaniem na przypadkowo zastosowanym telekompresorze to winietowanie na tubusie daje rzeczywiście pomijalny efekt ale to zwykle kropla do kropli i mamy efekt jaki mamy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że należy dać większy wyciąg i lusterko, bo samo lusterko już dawałem większe ale bez efektow, a to co teraz mam i na ktorym robiłem to zdjęcie obsługuje całe zwierciadło główne. Na wewnętrznych ściankach wyciągu widać obraz ucięty przez wyciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal wpisz swojego Optisana do programu newtwin.exe i zobaczysz że masz na pewno za mały wyciąg i prawdopodobnie za małe lusterko wtórne :roll:

 

Ja cały czas tak uważam tylko MCArti się czepia lusterka które już dawno temu wymieniłem na większe. Więc o co chodzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po (nie)wyspaniu się i burzliwej delegacji 8) :

 

prezentuję moje zadanko z newtona ala optisan.

 

Prośba do Janusza spójż czy wszystko pasuje i czy telep z takim lusterkiem może pokazać plejady czyli koło 2° bez winietowania? :roll:

 

Pytanie do Hamala czy lusterko wymieniłeś z mniejszego na 25x34 czy z 25x34 na jeszcze większe? Ja założyłem, że to pierwsze a teraz dopiero dochodze do wniosku, że to drugie. Więc jakie masz aktualnie lusterko wtórne?

Performance_AlaOptisan.jpg

 

Dimensions_AlaOptisan.jpg

 

Newton_AlaOptisan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie rozumiem jak możesz cokolwiek liczyć i wyciągać jeszcze z tego publicznie wnioski nie znając rozmiaru nowego lusterka Hamala :wink:

Ten dział nosi nazwę porady, to nie Hyde Park :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.