Skocz do zawartości

Berkeley 59 / Cepheus OB4 Complex - BD+66 1673


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Pod tym zawiłym tytułem kryje się młoda gromada otwarta, zatopiona w gorącej mgławicy emisyjnej, oraz niezwykły jej członek, najjaśniejsza znana ludziom gwiazda : BD+66 1673.

 

SH2-171v2.jpg

 

Więcej o tym, co tak naprawdę kryje się w mozaice struktur uchwyconego fragmentu mgławicy, można znaleźć w wątku zagadce - http://forum.astropolis.pl/topic/32914-zagadka-ala-leonardo/

 

To moja pierwsza fotka wielonocna. W sumie uzbierałem 25 klatek Ha po 900sek. Łapiąc względnie ciemne niebo przez ostatnie dwie noce.

 

Atik314L, SW ED12/900, SW EQ6

 

Pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe (a może obrót w prawo). Szczególnie te mgławice z prawej strony. Niestety link coś nie działa co by doczytać.

 

Może dodasz fotkę do Wikipedii? http://pl.wikipedia.org/wiki/Berkeley_59

 

Ekhm. 375 min przez dwie noce? Rozumiem, że w Ha można jeszcze robić jak widać świt.

Z ciekawostek powiem, że w piątkową i sobotnią noc również zbierałem materiał na jeden obiekt. Ale obawiam się, że może być słabo. W moim wypadku gdy aparat zdejmuję/zakładam nie da się idealnie ustawić ten sam kadr. Dodając jeszcze to, że nie mam korektora komy może to się słabo złożyć. Zobaczymy. Ktoś sprzedaje refraktor? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans dopiero teraz zauważyłem cały wątek, sorki.

Myśle, że jest to jedna z najlepszych Twoich fotek w Ha. Popłaciło wypalanie tych 6,5H - ile to było nocy ?

Gdybyś chciał pomocy z CCDCommanderem którego gorąco polecam to daj znać.... sprawa jest prosta jak budowa styropianowej kielni a otwiera się morze możliwości i możności.

Gratuluje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Dzięki za ciepłe słowo. Paliłem tą fotkę przez 2 noce zaczynając w okolicach 23ej, a kończąc... jak mi sie tło robiło kompletnie jasne ;) Po wywaleniu fotek "nie nocnych" dało to znacznie lepszy S/N niż gdybym walczył na dziesięciu sztukach wciśniętych w jedną noc, mogłem delikatnie obrabiać. Trzeciej nocy dopaliłm kolor. Jednak tu jeszcze dłuuuga droga przede mną. Na razie wychodzą mi koszmarki jak ten:

 

http://www.astroamat...ojemu_rgb_.html

 

Musze wypracować swoją własną metodę na kolor, bo foce zestawem którym chyba nikt normalny się nie posługuje - Ha + RVB

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.