Jump to content

Konkurs Dalekich Obserwacji


Recommended Posts

Drodzy,

 

Chciałbym zachęcić Was do wzięcia udziału w małej zabawie, z którą wiąże się jedna z naszych najbliższych akcji promocyjnych dalekich obserwacji. Zasady konkursu są bardzo proste i wiążą się z jego motywem przewodnim, czyli: ALTUS W DALEKICH OBSERWACJACH. Publikujcie w tym wątku swoje zdjęcia dalekoobserwacyjne, gdzie Altus odgrywa jakąś rolę - jest postacią pierwszo- lub drugoplanową, obserwacje w kierunku lub też z Altusa. Wedle uznania. Zdjęcia "przyjmować" będziemy do końca sierpnia i wtedy zrobimy głosowanie na najlepsze z nich. Wyróżnione fotki wezmą udział w dużej wystawie promującej DO, o której dokładniejsze informacje pojawią się później.Zachęcam oczywiście także osoby spoza Śląska, jeżeli będą miały okazję pojawic się w okolicach Katowic. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

oto zatem moje zdjęcie które w zbiorach posiadam. Nie jest zwyczajne :rolleyes:

 

9cfe45d9.jpg

 

problem niestety jest taki, że zdjęcie mam tylko i wyłącznie w takiej rozdzielczości ponieważ oryginał utraciłem po awarii dysku. Sprawdzę jeszcze w na DVD, może kiedyś nagrywałem zdjęcia. To robiłem z kilkunastu zdjęć. Zdjęcie z mojego byłego mieszkania na Korfantego. Obserwacje tęczy :lol:

Edited by MMateusiak
Link to comment
Share on other sites

witam,

to mój pierwszy post na forum - na początek 4 zdjęcia Altusa:

1) z Kopca Wyzwolenia, z tyłu Babia Góra (24.07.2009)

5149d114.jpg

 

2) z Dorotki (23.06.2010)

ffb3d363.jpg

 

3) z wieży kościoła św. Tomasza w Sosnowcu (26.09.2009)

a3f685fb.jpg

 

4) z Jaworzna, wzniesienia w okolicach ul. Jaworznickiej (05.10.2009)

84917d70.jpg

Edited by loopp
Link to comment
Share on other sites

Piękna sprawa loopp! Szczególnie zdjęcie z Babią zamiata! Póki co prowadzisz w nieoficjalnej klasyfikacji konkursu. Witaj na forum i powodzenia w obserwacjach, bo fotki robisz niezłe.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za komentarze, to dla mnie mobilizacja żeby poudzielać się na forum.

wrzucę jeszcze fotki Altusa z Sosnowca-Zagórza kiedy jeszcze był widoczny (aż mi go nie zasłonili górką na Środuli)

Link to comment
Share on other sites

To teraz moje zbiory ;)

Kolejno: z Dorotki x2, ze Środuli x2, z mojego dachu (centrum Czeladzi), z PO Oberża w Czeladzi, z Równej Góry w Górze Siewierskiej i z Wojkowic (dzielnica Boleradz)

 

z dorotki2.jpg z dorotki1.JPG ze środuli1.JPG ze środuli2.JPG z czeladzi_centrum.jpg z czeladzi_PO_oberża.JPG z siewierskiej.jpg z wojkowic.jpg

 

I jako bonus panoramka z GSD z Beskidem Morawskim w tle:

fb7ecb9f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ostatnie to Altus na hardzie ;-)

 

Świetnie Koledzy, o to nam chodziło. Dzięki bardzo wszystkim! Robert, koniecznie - dla formalności - dorzuć tutaj swoje foto z Pradziada, w jak najlepszej jakości.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnie to Altus na hardzie ;-)

 

No co? Zależało mi na tym, żeby pokazać Łysą :rolleyes: Przynajmniej jest inne niż reszta, nie liczę na to, że gdzieś pokażecie to zdjęcie, ale przynajmniej nie można narzekać na brak mojej aktywności :yes:

 

dorzuć tutaj swoje foto z Pradziada, w jak najlepszej jakości.

 

Jak widać Mateusz się przestraszył, nie chce by reszta była tak żałosna jak moja :D

:Salut:

Edited by MMateusiak
Link to comment
Share on other sites

Oto kolejne moje zdjęcie. Pofatygowałem się na rowerze na GŚD i jest. Terez Mateusz nie powie, że nie ma to nic wspólnego z DO <_<

 

Wyślij mi proszę to zdjęcie nieobrobione i bez opisu. Przepuszczę je przez mój magiczny soft :)

 

 

 

Nic więcej nie wyduszę :)

 

100_6353-b.jpg

Edited by voytasosuch
Link to comment
Share on other sites

Świetnie Koledzy, o to nam chodziło. Dzięki bardzo wszystkim! Robert, koniecznie - dla formalności - dorzuć tutaj swoje foto z Pradziada, w jak najlepszej jakości.

Dla formalności to przydałby się jeszcze Altus Zbyszka z Lubszy, z tejże panoramy :rolleyes:

 

PS: mam dużo więcej zdjęć Altusa (z tych samych miejsc z których zamieściłem) ale dokonałem selekcji najlepszych ujęć. Gdyby co, oczywiście dysponuję oryginałami w celach bardziej profesjonalnej obróbki niż moja.

Link to comment
Share on other sites

Maciek super. Nad Zbyszkowym foto już się rozpływałem, fajny kompromis między dużą odległością a wyrazistością na zdjęciu. Doświadczenie prezentacji na GSD pokazuje, że rónie ważne jest jednak jedno i drugie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.