Skocz do zawartości

Otwarcie Planetarium w Niepołomicach!


wolforzech

Rekomendowane odpowiedzi

Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, Dyrektor Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach zapraszają na uroczyste otwarcie Planetarium

w Niepołomicach które odbędzie się w dniu 16 września (czwartek) 2010 roku.

 

Zaproszenie wraz z programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Warto wspomnieć, że MOA prowadzi seanse dla uczniów od poniedziałku do piątku (nauczyciele - nie czekajcie). Niedawno pojawiła się też informacja o seansach w sobotę o 10:00 i 12:00. Jestem uczniem Obserwatorium w Niepołomicach i na pokazie byłem dziesiątki razy. Co najważniejsze - pokaz jest prowadzony na żywo - żadnego odtwarzania z taśmy dźwięku, tak jak to jest w większych planetariach. Naprawdę warto się wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że MOA prowadzi seanse dla uczniów od poniedziałku do piątku (nauczyciele - nie czekajcie). Niedawno pojawiła się też informacja o seansach w sobotę o 10:00 i 12:00. Jestem uczniem Obserwatorium w Niepołomicach i na pokazie byłem dziesiątki razy. Co najważniejsze - pokaz jest prowadzony na żywo - żadnego odtwarzania z taśmy dźwięku, tak jak to jest w większych planetariach. Naprawdę warto się wybrać ;)

 

Warto, potwierdzam!

 

Co do pokazów na żywo i z taśmy: i jedno, i drugie podejście ma swoje wady, zalety... i uzasadnienie. Trudno mi jest wyobrazić sobie, by w planetarium na 150 albo więcej miejsc (Chorzów, Olsztyn, Toruń czy inne planetaria podobnego "kalibru") każdy popularny seans był prowadzony na żywo. W takim wypadku nagranie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Małe planetaria mają swój niepowtarzalny urok i klimat. Znacznie łatwiej w nich o nawiązanie bliższego kontaktu osoby prowadzącej seans z publicznością - w takich warunkach można sobie pozwolić na poprowadzenie pokazu na żywo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w pełni się zgadzam z wypowiedzią Stalkera.

 

Trzeba jednak pamiętać, że duże planetaria prowadzą dużo seansów dziennie (gardło prelegenta mogło by tego nie wytrzymać...), poza tym te planetaria nastawiają się głównie na dużą ilość osób w skali roku i seanse adresowane są głównie do turystów. Przy okazji - to nie przypadek, że w Polsce Oddziały PTMA "padły" głównie tam, gdzie są planetaria ! :o

Niepołomice i Warszawa - to nieliczne w Polsce planetaria, które mają starą aparaturę typu ZKP-1 przeznaczoną niemal wyłącznie do prowadzenia seansów w małych grupach i "na żywo". Sam już "zaliczyłem" ponad 6000 prowadzonych seansów... :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.