Skocz do zawartości

Bresser venus 76/700


McKay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i mam pytanie. Posiadam teleskop Bresser venus 76/700mm. Kieruje go na Jowisz i zamiast Jowisza widzę nieostrą białą kropę o szerokości kilku mm :( Co prawda księżyce widać ale czy ja robię coś źle, czy to po prostu taki sprzęt, że tak kiepsko widać Jowisz :?:

Mam na wyposażeniu okulary 12,5mm, 4mm, 20mm oraz okular odwracający 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 12.5mm powiększenie jest za małe tylko 56x. Ciężko będzie coś dostrzec. Może z okularem 6mm było by dużo lepiej. Wtedy miałbyś 116x. Problem jest jeszcze w tym, że te oryginalne okulary są marnej jakości a i teleskop nie najlepszy. Kolimacja pewnie też nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum Astropolis http://forum.astropolis.pl/topic/2980-p ... tor-76700/

taką oto wypowiedź:

" Napisany 27 December 2003 - 00:02

Ja miałem ten sprzęcik przez tydzień od kolegi na testy balkonowe.

Coś tam widziałem i nawet napisałem krótką recenzję, którą obiecałem małkowi. Gdzieś ja mam na kartce papieru.

Widać:

Jowisza z 4 księżycami i 3 pasami ( wydawało mi się że widzę WCP - Plamę ale wiedziałem wtedy gdzie jest, to mogła być sugestia).

Okularek 6 mm praktycznie nieprzydatny - ciemne obrazy i uciekają objekty.

Saturnik z pierścieniem - 2 ksieżyce Tytan i Rhea.

Księżyc (nasz ziemski) jest piękny przez wszystko, nawet przez mgłę.

Objekty Głębokiego Kosmosu raczej słabo widoczne.

Dużo lepsze efekty daje lornetka 20x60 na statywie i żurawiu Poruczki.

Najgorsze elementy tego zestawy to:

1. Trzęsący się montaż azymutalny i statyw - ustawiałem zawsze przed objektami aby zestaw przestał sie dygotać kiedy np Jowisz pojawi się w polu widzenia.

2. Okularek 6 mm - nie nadaje się.

 

Osobiście nie kupiłbym.

Zobacz jeszcze tę stronkę:

http://astromaniak.prv.pl/zdjecia.htm

 

"Widać:

Jowisza z 4 księżycami i 3 pasami"

Czy przy takim sprzęcie to prawda???

Szczególnie że były to testy balkonowe???

Edytowane przez McKay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.