Skocz do zawartości

NGC 7023 - Irys


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Drugie podejście do tego obiektu - materiał zbierany w ostatnie noce, dzisiaj udało mi się znaleźć chwilę na obróbkę.

42x300 sekund L

15x300 sekund RGB

FLI 3200ME, EQ6, TSA-102S

 

Kolor delikatny, nie podkręcany mocno.

Bardzo jestem ciekawy Waszych opinii! Wersję 1:1 wrzucę jutro.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

ngc7023_irys2_www.jpg

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to jakieś telepatyczne połączenie, bo znowu robimy ten sam obiekt ;) W Twoim Irysie pociągnął bym jeszcze kurz, bo jest tam go naprawdę sporo. Masz dużo materiału, coś się musiało zarejestrować?

 

Ja jadę grubo, mimo wiatru, mimo niemożliwości utrzymania wielkości gwiazdy w ryzach (pewnie przekroczę 2 piksele, co jak na mój setup nie jest za dobrze), chce zajrzeć tak głęboko, jak się tylko da. ustawiłem 40 x 10 min dla samej Lumi, a to sporo. Nie wytrzymałem i sprawdziłem, czy uda mi się zarejestrować "tło" i wygląda, że będzie naprawdę nieźle. To pierwsze 5 klatek. Reszta się cały czas "pali".

NGC-7023-L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to jakieś telepatyczne połączenie, bo znowu robimy ten sam obiekt ;) W Twoim Irysie pociągnął bym jeszcze kurz, bo jest tam go naprawdę sporo. Masz dużo materiału, coś się musiało zarejestrować?

 

U Ciebie, jak zawsze, powala pole widzenia. Masakra... nawet nie wiedziałem, że tam tyle tego jest (poza moim kadrem).

Pociągnąłbym ten kurz bardzo chętnie, nawet robiłem taką przymiarkę do tej wersji, ale szumy mi bardzo wychodzą w wersji 1:1. W wolnej chwili może zrobię przymiarkę do takiej ostrzejszej, bardziej wyciągniętej wersji, ale bez resize lub wyjaśnienia technik odszumiania - może być ciężko :)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to jakieś telepatyczne połączenie, bo znowu robimy ten sam obiekt ;) W Twoim Irysie pociągnął bym jeszcze kurz, bo jest tam go naprawdę sporo. Masz dużo materiału, coś się musiało zarejestrować?

 

Ja jadę grubo, mimo wiatru, mimo niemożliwości utrzymania wielkości gwiazdy w ryzach (pewnie przekroczę 2 piksele, co jak na mój setup nie jest za dobrze), chce zajrzeć tak głęboko, jak się tylko da. ustawiłem 40 x 10 min dla samej Lumi, a to sporo. Nie wytrzymałem i sprawdziłem, czy uda mi się zarejestrować "tło" i wygląda, że będzie naprawdę nieźle. To pierwsze 5 klatek. Reszta się cały czas "pali".

powiem krótko - osz w mordę

Adam plis złap IFN z NGC 1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Obawiam się, że to nieosiągalne pod warszawą. IFN, szczególnie w regionie NGC1 i 2 jest bardzo, bardzo słaby. Oczywiście, w zasięgu sprzętu jest jak najbardziej, ale problemem jest jasność tła nieba. Kurz w okolicy Irysa jest stosunkowo jasny w porównaniu do IFN.

 

Zrobię przy okazji testową klatkę i zobaczę, czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiście wyszedł Ci ten Irysik. Z kurzem powalcz, bo faktycznie materiału trochę jest i może coś się uda wyciągnąć.

Adam jak zwykle pozamiatał, mimo pokazania kawałka materiału. Też czekam z niecierpliwością na wynik końcowy i kolorek. Może uda się wbić na APODa.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.