Skocz do zawartości

ED80 do astrofoto + flattener


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jestem w trakcie przesiadki z SW150/750 na ED80 (wersja czarna) i chciałbym się dowiedzieć co jeszcze oprócz flattenera muszę dokupić, aby focić za pomocą 350D? W tej chwili mam T-Ringa do Canona + wszystko co było z ED'kiem. Co do flattenera planuję zakup "Flattener II 0,8x William Optics".

 

Pzdr

Edytowane przez kkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz założyć FF/FR - aby działał w 100% lub coś koło tego

jego ostatni element optyczny musi być w jakiejś (podawanej przez producenta) odległości

od matrycy CCD, elementu rejestrującego

 

u mnie to jest 56mm - wuięc poza FF/FR musisz mieć jakiś milimetrowstrzymywacz

czyli jakieś przedłużki czy inne dystansery aby mieć podaną powyżej odległość miedzy FF/FR a Canonem

sprawdź ile musisz mieć , potem ile masz od matrycy do końca obudowy

dodaj Tring na bagnet Canona a wyjdzie ci ile musisz mieć w przedłużce

 

tak po krótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak lekko rozwine jedną kwestie poruszoną przez Tadeo. :)

W Canonach z lewej strony na górze obudowy jest taki symbol - kółko przedzielone odcinkiem - taki Saturnik z zeszłego roku ;)

To jest płaszczyzna matrycy w aparacie, więc można sobie łatwiej zmierzyć odległość od krawędzi mocowania obiektywów do matrycy.

Nie polecam wpychania suwmiarki w aparat, bo dość że niebezpieczne to i tak wyjdzie źle ze względu na filtr umieszczony przed matrycą, który kilka milimetrów grubości jednak ma :rolleyes:

Ogólnie jeśli używasz typowej przejściówki T2/EOS to jeśli ona ma grubość 11mm, to po podpięciu wszystkiego do kupy będziesz miał około 55mm pomiędzy FF a matrycą.

Pozdro :Beer:

 

P.S.

Zanim zaczniesz szukać sposobu na wydłużenie dystansu o 1mm, to sprawdź sobie najpierw czy Ci to potrzebne.

Zainstaluj sobie testową wersje CCD Inspector'a i zrób test na gwiazdkach. Jak będzie ok to olej ten milimetr, ale może się okazać, że jednak jest on znaczący i trzeba będzie coś tam dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.