Skocz do zawartości

Jaki teleskop kupić?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.
Dlaczego. Ja uważam że lepszego teleskopu nie ma co proponowac na poczatek a porzadny okularek przyda sie nie tylko do tego ale i przyszłych teleskopów. Chyba w tym przyznasz mi Janusz rację że Zoom Soligor 8-24mm jest lepszy nawet od 3 Plossli np. 25mm, 10mm, 7,5mm.

Ależ ja się z Tobą w pełni zgadzam że jest lepszy ale jest droższy i nie mieści się w wyznaczonym limicie zakupu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soligor MT - 750 w Astrokraku kosztuje 1850zł.

Jakie okulary (PL czy S-PL?) byłoby najlepiej dobrać (w pierwszej kolejności) aby zakup zamknąć kwotą max. 2000 zł. :( a w przyszłości dokupić coś więcej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 zl mozna kupic ze dwa okulary, ale tylko na rynku wtornym. Jak sie rozejrzysz

to na pewno znajdziesz coś co na początek będzie w sam raz. Najlepiej kupić okulary

z zakresu ogniskowych 8-20 mm klasy Plossl lub Kellner. Nawet w tej cenie mogą być

na tyle dobre, że nie będziesz musiała ich w przyszlości wymienić.

Później za to będziesz musiała

dokupić jakiś okular 2" o ogniskowej rzędu 30mm o dużym polu (RKE Soligora są tutaj

chyba hitem w kategorii jakość do cena) i coś krótkiego do planet (np. lantan lub ED).

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Za 150 zl mozna kupic ze dwa okulary, ale tylko na rynku wtornym. Jak sie rozejrzysz

to na pewno znajdziesz coś co na początek będzie w sam raz. Najlepiej kupić okulary

z zakresu ogniskowych 8-20 mm klasy Plossl lub Kellner. Nawet w tej cenie mogą być

na tyle dobre, że nie będziesz musiała ich w przyszlości wymienić.

Później za to będziesz musiała

dokupić jakiś okular 2" o ogniskowej rzędu 30mm o dużym polu (RKE Soligora są tutaj

chyba hitem w kategorii jakość do cena) i coś krótkiego do planet (np. lantan lub ED).

 

Arek

 

Arku :!: proszę jak nie wiesz to najpierw sprawdź u źródła, nie pisz co bądź oraz nie wprowadzaj ludzi w błąd :shock: :shock: :shock:

Soligor MT-750 ma wyciąg 1,25" i jakim cudem chcesz tam włożyć okular w oprawie 2" :evil:

Tylko model MT-800 ma obecnie w komplecie wyciąg 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Faktycznie nie sprawdziłem, ale nie musze chyba znać wyrywkowo oferty Astrokraka. Szkoda, że nie ma 2" wyciagu. To duzy feler... Telep z tymi parametrami

nadaje się głownie do DSow, wiec brak mozliwości zastosowania szerokokątnych

okularów 2" o dobrej jakości i długich ogniskowych to poważna wada.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, zawsze możesz się potargować ze sprzedawcą, może za piękny uśmiech dołoży Ci co nieco :) .

Ja też chciałem wydać nie więcej niż 2 tysiące na nowy sprzęt i po przejrzeniu oferty różnych teleskopów kupiłem... niektórzy wiedzą co :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.