Skocz do zawartości

[S] Meade 5000 SWA 34, SWA24


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do sprzedania następujące szkiełka:

 

1. Okular Meade 5000 SWA 34mm (pole 68°)

Godny konkubent konkurent Panoptica 35, skorygowane pole w ok. 80-85%, świetna transmisja i kontrast, bardzo wygodna regulowana muszla oczna. Niezastąpiony w wyłapywaniu rozległych obiektów (kapitalnie prezentują się w nim m.in. Mgławica Ameryka, Rozeta, M31). W Syncie 8 daje przegląd prawie 2° pola!

W zestawie zaślepki i pudełko. Stan okularu bardzo dobry.

Informacja dla sprzętowych purystów: na przedniej soczewce są jakieś kropeczki i drobinki kurzu, ale bez problemu można je doczyścić płynem do optyki. Tuleja 2" ma kilka śladów po śrubach dociskowych wyciągu.

Cena: 425 zł z wliczoną przesyłką.

SWA34_01.jpg

SWA34_02.jpg

SWA34_03.jpg

SWA34_04.jpg

 

2. Okular Meade 5000 SWA 24mm (pole 68°)

Kolejne świetne szkiełko, podobnie jak większy braciszek - skorygowane pole w ok. 80-85%, świetna transmisja i kontrast, bardzo wygodna regulowana muszla oczna. Jest to jeden z tych okularów, które pokażą najwięcej pola w wyciągu 1,25".

Stan okularu bardzo dobry. Na górnej soczewce również są jakieś drobinki, które bez problemu można doczyścić np. płynem Baadera. Zostawiam jednak to zadanie przyszłemu właścicielowi.

W zestawie zaślepki, ale brakuje pudełka. Poprzedni właściciel obiecał mi je dosłać, ale nie mogę zagwarantować na 100% że to zrobi. Jak tylko pudełko trafi do mnie, prześlę je do nabywcy na własny koszt.

Cena: 365 zł z wliczoną przesyłką.

 

SWA24_01.jpg

SWA24_02.jpg

 

Mail dla zainteresowanych: marenawrocki [at] tlen.pl

Polecam i pozdrawiam!

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.