Skocz do zawartości

panorama z rysów


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem nowy na tym forum i mam nadzieję na pomoc. Od pewnego czasu zajmuję się tworzeniem panoram ze szczytów tatrzańskich, podaję linkdla uwiarygodnienia. Otóż do jednej z nich - powiększonej wersji z Rysów potrzebuję opisu zach. części Niżnych Tatr i Wlk. Fatry. Po prostu nie znalazłem nigdzie żadnego pliku ze słowackimi szczytami i mimo ściąnięcia Kashmira niewiele mi to daje. Liczę jednak, ze w domowych archiwach ktos posiada coś takiego i albo może użyczyć, albo opisać.

forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dagomar >> fantastyczne panoramy, napraw link do Chopok 2 bo coś działać nie chce.

Mam pytanie, czy dysponujesz oryginalnymi fotkami do panoramy z Rysów ? Co prawda widać że niebo jest przepalone bo chodziło bardziej o pokazanie bliższego planu a nie dalszego, ale wydaje mi się że jest tam cień szans na ... uwaga ... Sudety ;)

 

Jeśli to możliwe to podeślij jak najbardziej oryginalne, niezmniejszone, nieskompresowane fotkę/fotki obejmujące ten fragment:

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem specjalnego zoomu, boć to panorama być miała, w dodatku było wcześnie i ostre horyzontalne słońce doprowadzało do szaleństwa, choć rzeczywiście widzialność była dobra. Ja te panoramki robię niejako przy okazji wycieczek tatrzańskich, nie wybieram pory, nie czekam na warunki, nie noszę statywu ani nie mam wypasionych obiektywów, nie ma zresztą na nie miejsca w plecaku. Gdzieś jestem , walę z ręki kompaktem jak popadnie i idę dalej. Tyle gwoli wyjaśnienia.

A teraz merium, czy chodzi Ci o to ? , jak przyjdę po południu podeślę oryginały zdjęć.

sudety.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tam cień szans na ... uwaga ... Sudety ;)

 

"?"

 

Niestety, miejsce zaznaczone znakiem zapytania, to nie Sudety. Jeśli to nie jakieś chmury, to wychodzi, że jest to Beskid Morawsko-Śląski. Sudety są bardziej na prawo w miejscu, ktore wyciął z Twojej panoramy Krzysiek vrg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz merium, czy chodzi Ci o to ? , jak przyjdę po południu podeślę oryginały zdjęć.

Niezupełnie, jak już słusznie Voytas zauważył w zaznaczonym przez Ciebie miejscu wypadnie Beskid Morawski, którego też do końca nie jestem pewien. Bardziej mi to na nieco bliższą Raczę i Rycerzową wygląda.

Czekam na oryginały zdjęć, tylko nie kompresuj ich niczym, nie rób cropa, rzuć oryginały w jakikolwiek sposób. (imageshack, zapodaj.net, czy wyslijto.pl, albo nawet na maila)

 

Od Kopy Kondrackiej do Babiej Góry jest ciemniejsza kreska powyżej horyzontu, ale że to Jeseniki ręki sobie nie dam uciąć.

Do Baraniej Góry jeśli już ;) Ale faktycznie mnie ten ciemny pasek intryguje.

Ogólnie trzeba się skupić nad horyzontem nad ośnieżonym Małołączniakiem.

 

Niech symulacja przemówi:

Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo, choć ja tam nic nie widzę, jakbym wiedział, to dałbym chociaż te 200mm , ale ktoś musiał by mi to powiedzieć wcześniej, bo prawdę mówiąc to zdumieniem napawa mnie nawet i to, co widać wyraźnie na zdjęciach, a będąc tam na miejscu w życiu bym tego się nie domyślił.

oryginał, nie obrabiany z kompresją pierwotną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo usilnych starań wyciągnięcia czegoś ze zdjęcia i tak po nałożeniu fragmentu symulacji okazało się że to co wydaje się być lekko pofalowanym horyzontem to nic innego jak tradycyjne mleko. Jeseniki są ewidentnie pod nim. Także przykro mi ale na zdjęciu Sudetów nie rozpoznamy, choć oczywiście one tam są ;)

 

sym copy.jpg

 

symgif.gif

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna uwaga, tamto coś pod znakiem zapytania to raczej chmury nie są , tego dnia było bezchmurne niebo nad całym obszarem, a jeżeli nad Tatrami nie było ani jednej chmurki, to tym bardziej nad niższymi górami. Czy mogą to być od lewej Kikula, Jaworzyna i Huńcul ? Nie posługuję się jeszcze Kashmirem na tyle pewnie, by móc rzucić jakiś skan, ale jeżdżąc tym programem tak mi wychodzi, choć dalibóg pierwszy raz w życiu słyszę o takich szczytach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

przybyło kilka tatrzańskich panoram, niektóre opisane (z Koszystej, Tomanowego, Szpiglasa, Czarnego Mięgusza, Skrajnego Granatu, ze Świnicy i ogromna z Górków Wierchu - wyciąg w Jurgowie) przypominam http://dagomar.eu

Edytowane przez dagomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.