Skocz do zawartości

Netbook jako astrosprzęt


mago83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak takie netbooki są wydajne?

eMachines eM350

Asus Eee PC 1001PX

MSI Wind U135DX

Do przeglądania internetu na pewno.

A czy będzie on odpowiedni do spraw takich jak guiding i proste czynności związane z edycją astrozdjęcia np w PS.

Nie ukrywam że jego waga byłaby dużą zaletą w wyprawach w teren.

ps. do obróbki poważniejszego zdjęcia i wszelkich innych czynności mam stacjonarny komputer.

Edytowane przez mago83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

ostatnio kupiłem Netbook Samsung n150 plus. Głównym kryterium przy wyborze była długość życia baterii - w tym przypadku 9 do 10 godzin. Wgrałem ATP, sterowniki EQASCOM, stellarium , Metaguide i wszystko ładnie i szybko się połączyło i działała bez problemów. Także na wypady w pole netbook bije na głowę laptopa (nowego) cenowo i na długość życia baterii.

 

Gimpa jeszcze nie wgrałem, ale też nie sądzę, że będzie problem.

 

pzdr

 

adam

 

edit

 

przy netbookach trzeba sobie zdawać sprawę z małych niedogodności:

- brak CDromu - konieczność utworzenia sieci i wgrywania programów (jesli takie masz na CD) z network drive

- brak portów seryjnych - konieczność kupna przekładki USB-serial- u mnie tani adapter z ebayu za 2,5 funta zadziałał

- niektóre programy mają problemy z instalowaniem w netbookowej rozdzielczosci - u mnie EOS utility miał nie współpracował - ale i na to jest sposób - http://stargazerslounge.com/equipment-help/123394-eos-utility-netbooks-workaround.html

- nie bierz systemy Win 7 starter edition - mój netbook taki ma i dużo ograniczeń jest w porównaniu do pełnej wersji - ale jak na razie udało mi się wszystkie przeszkody obejść

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o wydajność w podstawowych sprawach z guidingiem i edycją zdjęć.

Z brakiem CDromu to mam świadomość.

Jakbym brał to na XP-eku. Sterowniki com-usb (potrzebne do pilota montażu) też powinny pójśc na takim netbooku.

 

A i tak tylko używany byłby do netu i mojego hobby z nauką astrofotografii.

 

Więc jest wystarczająco szybki do obsługi takich zadań?

Edytowane przez mago83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do guidingu, czy generalnie do obsługi sesji wystarczy, ale czy do obróbki to mam wątpliwości czy 1GB RAMu starczy,

będzie problem ze stackowaniem nawet paru zdjęć z DSLRa, a w PS obróbka formatu TIFF też ma swoje wymagania. Sprawdzałem przed chwilą na NetBox-nT525 i da się obrabiać jakiś 50-cio paro megowego tiffa na wielu warstwach, tylko ten komputerek ma dwurdzeniowego atoma i 2GB ramu, a już trochę się z tym męczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stackowania czy poważniejszej obróbki zdjęcia na tym nie będę robił. Do tego mam stacjonarny komputer w domu.

Chodziło mi o pociągnięcie sesji guidującej i w danym czasie np. sprawdzenia zdjęcia z aparatu, ewentualnie neta zobaczyć.

Nie wiem jaka mogłaby być wydajność takiego komputera, stąd moje mieszane uczucia.

 

Już po Waszych wypowiedziach, myślę że to dla mnie wystarczy.

 

Dzięki za info.

Jakby ktoś miał do czynienia z podobnym sprzętem w terenie (netbook), to proszę pisać opinie, na pewno się przydadzą następnym pokoleniom pytających.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.