Skocz do zawartości

Aktualizacja giełdy astronomicznej AP


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z waszymi sugestiami wprowadziliśmy wczoraj pierwsze zmiany systemowe w nowym silniku naszej giełdy.

 

Oto lista zmian:


     
  1. Lista ogłoszeń na głównej stronie giełdy - od teraz nie trzeba klikać w kategorie, żeby zobaczyć, co nowego pojawiło się na giełdzie. Lista sortowana jest chronologicznie (ostatnio dodane na górze). W kolejnej rewizji dodamy sortowanie, ograniczanie zakresu dat publikacji, etc.
  2. Uporządkowanie kategorii - jest kilka nowych, inne zostały połączone zgodnie z tematyką (doszedł np. Jarmark).
  3. Poprawienie wyświetlania ceny (PLN złoty)
  4. Inne poprawki systemowe

 

http://forum.astropolis.pl/classifieds/

 

Co dalej?


     
  1. Promocja ofert giełdowych na stronie głównej AP i samego forum
  2. Promocja nowych ofert na maile (10 tys. użytkowników)
  3. Kategorie w lewej kolumnie na podstronach giełdy (łatwy dostęp)
  4. System "sprzedażowy" - przycisk "KUP TERAZ", kończenie transakcji, ocena ofertenta/sprzedawcy
  5. System składania ofert cenowych
  6. Licznik odsłon ofert, lista osób przeglądająca oferty, etc.
  7. inne

 

http://forum.astropolis.pl/classifieds/

 

Przypominam, że stara giełda na forum AP z dniem dzisiejszym kończy swoją działalność, a sam dział zostasnie zamknięty i przerobiony na ARCHIWUM.

 

Życzę wszystkim skutecznego "handlowania" ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji chciałem zapytać, czy powinienem wprowadzić możliwość swobodnego komentowania ofert w giełdzie? W tej chwili system działa tak, że można zadawać sprzedawcy pytanie (w tym momencie nie jest widoczne dla każdego), następnie sprzedawca odpowiada (w tym momencie pytanie i odpowiedź widoczna jest dla wszystkich). Ograniczenie wynika z doświadczeń wcześniejszych na AP, jak np. wiele prób dyskredytowania ofert, głupich polemik, komentarzy nt ceny, etc.

 

Moim celem jest stworzenie centralnego miejsca skutecznego sprzedawania/kupowania sprzętu, a nie dyskutowania o nim (od tego są inne działy na forum).

 

Pytanie, czy podzielacie moje zdanie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]System "sprzedażowy" - przycisk "KUP TERAZ", kończenie transakcji, ocena ofertenta/sprzedawca

 

Pomysł z założenia dobry ale niepraktyczny. Często wystawiamy rzeczy na innych forach i jeśli minutę wcześniej dostanę PW na innym i od razu odpowiem nabywcy, że "towar" jest jego a tu nagle pojawi się drugi "szczęśliwiec" to może powstać niezły pasztet.

 

Ponadto chciałem dziś zmienić cenę na okularek, który sprzedaję ale nie wiedziałem gdzie to zrobić. Oferta jakby była nie do ruszenia. Fotek też nie da się dołożyć. Zmieniłem co chciałem w starej giełdzie dopisując posty a oferta na nowej jest w pierwotnej postaci. Możliwość edycji wydaje się być kluczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z założenia dobry ale niepraktyczny. Często wystawiamy rzeczy na innych forach i jeśli minutę wcześniej dostanę PW na innym i od razu odpowiem nabywcy, że "towar" jest jego a tu nagle pojawi się drugi "szczęśliwiec" to może powstać niezły pasztet.

 

KUP TERAZ ma działać inaczej. Coś, jak złożenie oferty/rezerwacja. Ty, jako sprzedawca widzisz oferty kwotowe (inni widzą tylko osoby, ale nie ceny) i sam sobie decydujesz, komu i kiedy sprzedasz. Nie istnieje ryzyko, o którym mówisz. System ma porządkować, a nie komplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Edytuj przedmiot" - przycisk nad twoim zdjęciem.

Adam, myślałem, że mam coś z oczami ale naprawdę nie widzę tego przycisku. Nad moim zdjęciem (które tam się nie wyświetla) jest tylko napis "informacje o sprzedającym - Pablito".

Obecnie jak kliknę w "giełda" to nie mam tam mojej oferty. Znajdują ją dopiero po kombinacjach jak dojdę do "drzewa" kategorii.

Coś robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku screen z nowej głównej strony naszej giełdy. Jak widzicie, trochę się "zmienia". Projekt jest w fazie przed developmentem, więc możecie dorzucić jeszcze swoje pomysły.

 

Projekt jest tajny, więc nikomu nic nie mówcie. Ma wstrząsnąć światem "dealowania" sprzętem :P

 

Jutro zobaczycie stronę produktu. Stay tuned.

AP_gielda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.