Skocz do zawartości

2011 - międzynarodowy rok chemii


Międzynarodowy rok chemii  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wiedzia?e? o tym, ?e rok 2011 zosta? og?oszony mi?dzynarodowym rokiem chemii?

    • Nie, nie wiedzia?em
      10
    • Tak, jestem zawodowo zwi?zany z chemi? lub studiuj? chemi?
      2
    • Tak, interesuj? si? chemi?
      2
    • Tak, dowiedzia?em si? o tym z mediów
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Ankietę tworzę z czystej ciekawości, ponieważ sam jestem studentem chemii i chciałem zobaczyć, czy w środowisku osób zainteresowanych astronomią znajdują się też osoby zainteresowane też tą dosyć odrębną dziedziną nauki :)

Mieliście kontakt z chemią lub chemikami? Lubiliście chemię za czasów szkolnych/studenckich? Jak byście ocenili rolę chemii w nowoczesnym świecie?

Zapraszam do rozmowy :)

Edytowane przez Lars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie witam kolegę po fachu :) Ja co prawda jeszcze nie taki fachowiec, ale mniejsza ;)

No właśnie cały problem takich przedsięwzięć polega na tym, że mało kto o nich słyszy... Gdybym nie interesował się astronomią, to nigdy bym się nie dowiedział o Międzynardowym Roku Astronomii w 2009. Nawet ja się o tym dowiedziałem dzięki temu, że przed wejściem na Wydział Chemii UW wisi taki baner z taką informacją. Tak swoją drogą, to rok 2010 był 200-leciem chemii uniwersyteckiej w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście ocenili rolę chemii w nowoczesnym świecie?

w potocznym języku słowo "chemia" najczęściej kojarzy się z czymś trującym, zwłaszcza dodawanym do jedzenia.

coś co śmierdzi lub ma podejrzany smak również "jedzie chemią".

"chemia" jest więc jednym z problemów ludzkości i pozbycie się "chemii" sprawiłoby że bylibyśmy zdrowsi i szczęśliwsi. niestety, "koncerny" zarabiają na "chemii" biliony dolarów, i przekupują rządzących żeby przymykali oko na zatruwanie ludzi.

 

hmm... chyba taki jest mniej więcej wizerunek chemii... w związku z tym jestem bardzo ciekawy czy planowane są jakieś akcje propagandowo-edukacyjne na temat roli chemii we współczesnym świecie i jaki będą miały oddźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w potocznym języku słowo "chemia" najczęściej kojarzy się z czymś trującym, zwłaszcza dodawanym do jedzenia.

coś co śmierdzi lub ma podejrzany smak również "jedzie chemią".

"chemia" jest więc jednym z problemów ludzkości i pozbycie się "chemii" sprawiłoby że bylibyśmy zdrowsi i szczęśliwsi. niestety, "koncerny" zarabiają na "chemii" biliony dolarów, i przekupują rządzących żeby przymykali oko na zatruwanie ludzi.

 

Cóż, osobiście wolę jeść "chemię" w postaci konserwantów niż się zatruć pleśnią albo innym grzybem... Niestety mało kto sobie zdaje sprawę, że bez chemii z medycyną dzisiejsza cywilizacja nie byłaby możliwa... Brak nowoczesnych, komputerowo projektowanych leków jest tylko jednym z wielu przykładów, chociaż "projektowaniem", tj. przewidywaniem kształtów cząsteczek, żeby "pasowały" do danego receptora w komórce zajmuje się chemia kwantowa, czyli nauka znajdująca się na pograniczu fizyki. Co prawda koncerny farmaceutyczne zbijają fortunę na "suplementach diety" i innych cukierkach, ale to już nie wina chemii ale ludzkiej chciwości... Poza tym nikt nam nie każe jeść "chemicznych" zupek i innych "chemicznych" kulinariów...

 

Jeśli WYBIERACIE ( bo na mnie już za późno ) przedmioty ścisłe takie jak: chemia , to nie zapominajcie że ciąży na WAS odpowiedzialność poprawy życia a nie jego destrukcji.

 

1) Za poprawę życia odpowiadają rządzący a nie naukowcy.

2) Chyba większość wynalazków i odkryć miało swoje pierwsze zastosowanie w działaniach wojennych, nic na to się nie da poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.