Skocz do zawartości

Problem z połączeniem pomiędzy PC a montażem SW


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W zasadzie od samego początku od zakupienia montażu nie udało się mi połączyć (a będzie prawie 2 lata) :)

HEQ5 PRO (SynScan) z laptopem po porcie COM (COM1 lub COM2).

 

Połączenie realizowałem dedykowanym kablem SW pomiędzy pilotem (w trybie PC ) i poprzez fizyczny port COM w tym laptopie.

Wyprzedzając odpowiedzi - port COM1 działa i samego Handpada udało się mi nawet 2 razy upgradować poprzez ten port z wykorzystaniem oryginalnego kabelka SW.

Używam najnowszego ASCOMA i wybieram tam opcję SkyWather Mount - lapka mam z OPS - XP ENG.

Trochę screen shotów:

Untitled-4.jpg

 

Cartes Du Ciel ver 3.0

Untitled-1.jpg

 

PHD Guiding

Untitled-2.jpg

 

Sky Map Pro 11

Untitled-3.jpg

 

 

 

Pytanie - gdzie tkwi haczyk że to połączenie nie działa?

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jednak sprawdź połączenie programem EQ DETECT PC2 SYNSCAN CONNECTION: http://www.skywatchertelescope.net/swtinc/customer_support.php?id=1&class1=1&class2=101

jeżeli separator dziesiętnych masz ustawiny na kropkę (a to również sprawdź w ustawieniach w panelu sterowania,

to zwróć uwagę jeszcze na nr IRQ portu COM, są z tym problemy, jeżeli to przerwanie jest powyżej wartości 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już próbowałeś , ale może to pomoże:

 

Jeśli używasz opcję pilota "PC direct Mode" to spróbuj nie używać sterowników celestrona, tylko wybierz montaż SW HEQ5. Ja w moim EQ5 Synscan wybieram EQMOD ASCOM EQ5/6 i wszystko ładnie działa.

Untitled.jpg

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi - udało się dziś po południu zestawić połączenie.

Co do "." to miałem ją poprawnie ustawioną :) Niestety z uporem maniaka próbowałem grzebać nie w tym miejscu w którym powinienem czyli wokół sterownika Celestronowego tak jak to jest napisane w instrukcji montażu SW.

Co się okazało że na sterowniku EQMODE zadziałało poprawnie teleskop reaguje na sterowanie z programów - tak na prawdę nie wiedziałem że ten sterownik nadaje się do Synscana i innego kabelka niż pierroastro.

 

EQ DETECT PC2 SYNSCAN CONNECTION nie był w stanie znaleźć poprawnego portu COM na którym było zestawione połączenie z montażem - ale to już nie istotne.

 

Co widzę - ten EQMODE ma sporo opcji i widzę kilka ciekawych zastosowań dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.