Skocz do zawartości

MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny obiekt wodorowy w kolekcji. Tym razem z Cefeusza.

To nieregularna mgławica emisyjna.

W katalogu Sharpless została zamieszczona pod numerem 132...

 

FSQ, 2KXM, HaRGB

 

Po kiknięciu w obrazki większa rozdzielczość

 

 

sh2_132_2010_rev2_800.jpg

 

 

Poprzednia wersja

 

 

sh2-132_2010_800.jpg

 

 

sh2-132_ico.jpg

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie? ;)

 

Ja mam wrażenie, że to wbrew pozorom dosyć popularny obiekt, wystarczy wbić w forumowa wyszukiwarke sh2 132 i pojawia sie cała lista.

 

Fajna fotka, daleko mojemu koszmarkowi do niej:

 

http://forum.astropolis.pl/topic/28567-sh2-132-arched-celestial-dragon/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Nieżle Ci to wyszło, chociaz obiekt taki sobie. Przymierzałem się do pełnego narrowbandu, ale nie zdążyłem... schował się za dom skubany...:)

Pozdr. M.

 

Teraz sie przysadzisz z bardzo szerokim kadrem :)

Niestety w Łabędziu juz nie zostało wiele na FSQ+2k w wodorze a w mozaiki się nie bawię.

 

PS Nikt nie napisał ze na mojej domenie jest załadowana tak paskudna skompresowana wersja. Torsji dostałem jak ją zobaczyłem dzisiaj, nie cierpie zdjec takiej jakosci.

 

 

Update( za radą Hansa przeszukałem forum z ciekawości i... ):

Ale jaja! Ja juz ja kiedyś robiłem i to canonem !. Straciłem 2 nocki dobrego Kudłaczowego nieba :blink:

http://forum.astropolis.pl/topic/22880-sharpless-sh2-132/page__view__findpost__p__305159

 

Nic dziwnego że tego nie pamiętam. Takie rzeczy puszcza sie w niepamięć...

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem w planie naświetlenie tego obszaru ponownie st83 gdzie teraz ale zrezygnowałem na razie. Pomyślałem że zrobie coś innego skoro mnie tak do niego ciągnie.

Odgrzebałęm ten historyczny już materiał.

W końcu troche już zrobiłem tych HaRGB i chciałęm się przekonać czy z obróbką jest jak z winem ;)

I tak prawie dwóch latach...

 

Po klikniięciu w obrazek pełna rozdzielczość

 

sh2_132_2010_rev2_800.jpg

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem...wywaliłem parę starych postów bo głupio mi się zrobiło że taki kit pokazywałem :) ale jedna rzecz mnie cieszy- zaczynamy chyba wbrew rozsądkowi tworzyć kanon kolorystyczny dla HaRGB. Jak porównasz moją fotkę z Jodłowa i Twoją poprawioną to zobaczysz jak są podobne w tonacji.

Pozdr. M.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.