Skocz do zawartości

Najlepsza strona pogodowa.


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest Wasza zaufana strona pogodowa, to znaczy, z której strony int. pogoda Wam się najczęściej sprawdza ? Icm.meteo to jest dla mnie dość trudna do zrozumienia strona pogodowa, te wykresy, tabelki. W ogóle się na niej nie mogę połapać :oops: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również korzystam ze strony ICM. Na początku faktycznie nie jest oczywiste odczytanie z niej potrzebnych informacji, ale po wgryzieniu się, okazuje się to dość proste.

Jadąc prawie po kolei :szczerbaty:, nieco łopatologicznie:

- temperatura, ciśnienie, wiatr - tu chyba nie masz wątpliwości. Pionowo odpowiednia skala (°C, hPa, m/s), poziomo czas.

- wilgotność - im czerwona kreska dla interesującego Cię czasu wyżej, tym większa wilgotność i większe prawdopodobieństwo, że na optyce zbierać się będzie wilgoć. Dodatkowo pionowe zielone lub niebieskie słupki oznaczają opady. Im wyższe słupki, tym większe opady.

- zachmurzenie - optymalnie dla nas to cała ramka niebieska. Ilość chmur jest mierzona w oktantach. 8 oktantów oznacza pełne zachmurzenie, 4 oktanty - 50% zachmurzenia, 2 oktanty - 25%, 0 - brak chmur. Dodatkowo chmury są wyróżnione kolorami - biały dla chmur wysokich, szary dla średnich i ciemnoszary dla niskich. Żółte pionowe paski to mgła. Wysoki pasek - duża mgła.

Mam nadzieję, że choć trochę wyjaśniłem.

 

A jeśli pytasz o inne serwisy, polecam SkippySky i bezpośrednio przed obserwacją śledzić rozwój sytuacji na Sat24.

Z tym zestawem, sam jesteś sobie sterem, żeglarzem i pogodynką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci chciałem polecić myMap Server na meteoblue.com, ale tam jest jeszcze więcej takich wykresików. Zazwyczaj korzystam z tej stronki, a czasem zajrzę też na pogodynka.pl albo sat24, jak potrzebuję informacji satelitarnych o zachmurzeniu. Ogólnie polecam trochę posiedzieć i próbować zrozumieć meteogramy, bo na prawdę okazują się przydatne.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.