Skocz do zawartości

M81 i M82


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna fotka i fajna obróbka też :Salut: Osobiście potrafię się gapić w te dwie galaktyki długo i wytrwale :)

Możesz zdradzić jakie miałeś warunki podczas focenia?

 

Jak na moją miejscówkę to tak na 4 - zbrakło przejrzystości, zasięg koło 5,5mag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie :)

A mnie odradzają zakup Newtona do astrofoto a widzę, że można.

Już byłem zdecydowany na Bresser 203/800 na EQ6 a teraz liczę kasę czy mogę sobie pozwolić na ED 120.

Kurde mam już żółty ser pod kopułą.:Boink:

 

Można, a nawet da się bez problemu, kwestia "tylko" a może aż zgrania setupu :szczerbaty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek,

Jest tak, że ja zaczynam i to będzie mój pierwszy sprzęt więc jak w jakimś przewidywalnym czasie uda mi się zrobić takie zdjęcie to będzie "święto lasu" i to tropikalnego :)

Pomyślałem, że kupię Newtona 203/800 lub 203/1000 (plus oczywiście wszystko co trzeba) czyli zaoszczędzę trochę na tubie ale za to kupię Atika 383L + koło filtrowe i będę focił Newtonem.

Nie wiem czy dobrze kombinuję bo EDek 120 jest kuszący tylko na zupę w końcu zabraknie :)

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek,

Jest tak, że ja zaczynam i to będzie mój pierwszy sprzęt więc jak w jakimś przewidywalnym czasie uda mi się zrobić takie zdjęcie to będzie "święto lasu" i to tropikalnego :)

Pomyślałem, że kupię Newtona 203/800 lub 203/1000 (plus oczywiście wszystko co trzeba) czyli zaoszczędzę trochę na tubie ale za to kupię Atika 383L + koło filtrowe i będę focił Newtonem.

Nie wiem czy dobrze kombinuję bo EDek 120 jest kuszący tylko na zupę w końcu zabraknie :)

 

Pozdrówki

 

Hej

Widzę, że bardzo wysoko sobie zawieszasz poprzeczkę :unsure: Po pierwsze newton 200/800 to chyba nie na początek stąpania po bagnistym gruncie jakim jest astrofoto, ze względu na duże światło a co za tym idzie problemy z ostrością i zapewne kolimacją (koledzy mający MT-800 moga Cię uświadomić :szczerbaty:) W przypadku newtona 200/1000 to ogniskowa na pograniczu możliwości eq6, a po za tym tak mały piksel przy kafie8300 i takie "duże" newtony to raczej nie pójdą w parze, szczególnie w gdzie obijamy się między mountami z poziomu chinszczyzny a'la eq6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.