Skocz do zawartości

Kamerka do guidingu


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za kamerką do OAG-a znacznie czulszą od Oriona SSAG jest ich sporo, ale nie bardzo wiem jaką wybrać aby była odpowiednio czuła do guidingu OAG-iem z SW150/750.

 

Prosiłbym może o jakieś podpowiedzi ? , które naprowadziły by mnie na odpowiedni tor.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zależy. DMK21/31/41 będą mniej szumiały. Przy porównaniu Orion/QHY/DMK vs Atik/SX/DSI 1/2 dochodzi większy zasięg dynamiczny u tych drugich (16-bitowe A/D), co pociąga ogólnie mniejszy gain, co przekłada się na mniej "wyciągnięty" obraz (lecz o jeszcze większym poziomie sygnału do szumów). Jeżeli guider pracuje u ciebie na dłuższych ekspozycjach to grupa 16-bitowa by się sprawdziła. Przy krótszych jakieś DMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Oriona SSAG nie sprawdza się przy światłosile f 5? U mnie przy refraktorze f5 dawałem radę przerobionym webcamem, nie było to co prawda komfortowe guidowanie ale zawsze jakąś gwiazdkę znalazłem. Powiem szczerze że jestem bardzo zaskoczony tym Oriona SSAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Oriona SSAG nie sprawdza się przy światłosile f 5? U mnie przy refraktorze f5 dawałem radę przerobionym webcamem, nie było to co prawda komfortowe guidowanie ale zawsze jakąś gwiazdkę znalazłem. Powiem szczerze że jestem bardzo zaskoczony tym Oriona SSAG.

 

W 80% daje radę ale w pozostałych 10% jest problem wykadrowania obiektu. A ja mam specyficzne podejście do kadrowania i tego nie dam rady zmienić. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy są inne kamerki w przystępnych cenach i czulsze od tego Oriona. Jak będzie pogoda to sprawdzę dokładnie do ilu magnitudo przy np. 2s Orion sięga przez OAG-a ;)

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze OAG musi mieć gwiazdki w polu widzenia. Ostatnio walczyłem z M5 i ciężko byłem (a patrzyłem przez ten OAG z okularem i gwiazdki były, ale za daleko od celu... Ewentualnie pomóc mógłby guider z większą matrycą, tyle że Orion SSAG ma już 1/2" matrycę i w guiderach o coś większego będzie już znacznie trudniej. Druga opcja to jeżeli obsługuje dać mu bin 2 by wyłapywał znacznie słabsze gwiazdki (choć wtedy będzie miał mniejszą rozdzielczość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja to jeżeli obsługuje dać mu bin 2 by wyłapywał znacznie słabsze gwiazdki (choć wtedy będzie miał mniejszą rozdzielczość).
O ile dobrze rozumiem, rozdzielczość nie powinna mieć wielkiego znaczenia bo guiding i tak odbywa się na subpixelach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.