Skocz do zawartości

Kłopoty ze zdjęciami


pladal

Rekomendowane odpowiedzi

kilka dni temu wybrałem się na mała sesyjkę. Sesja w sumie była i bardzo udana i jednocześnie cała praktycznie trafiła do kosza... udana, bo wszystko technicznie poszło jak należy, mont i guide odpaliło bez większych problemów, nawet nieprzerobiona kamera internetowa spokojnie znalazła gwiazdkę prowadzącą w okolicach M13 (cieszę się z tego bo dopiero "raczkuję") i wszystko w sumie byłoby cool gdyby nie jeden maleńki zgrzyt... otóż wszystkie zdjęcia wyszły... "przesterowane", przepalone.. czy jak to zwał inaczej...

I teraz mam pytanie do osób, które zgrywają zdjęcia z kamer za pomocą Maxima: przy zdjęciu można wyświetlić można sobie "histogram" i tam są na dole takie dwa małe suwaczki, czy jest możliwość, że sknociłem focenie mając je źle ustawione? (fotka wynikowa nadawała się tylko na "mydło do Wietnamu") Czy to od nich zależy w jakiej "formie" zgra się zdjęcie na HDD? Jeśli tak to jak je mniej więcej ustawiać by nie przepalać poszczególnych klatek?

A może przyczyną było coś innego?

Kamera to Orion SSDSMI III (matryca jak w Atiku 314L)

Proszę o pomoc w tej materii.

m13.jpg

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione "suwaczki" sterują jedynie parametrami podglądu materiału i nie wpływają na samą klatkę. Możesz dać jedną klatkę (.fit) bez dotykania jej jakimikolwiek krzywymi i bez kompresji do .jpg? Będzie łatwiej powiedzieć co poszło nie tak.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione "suwaczki" sterują jedynie parametrami podglądu materiału i nie wpływają na samą klatkę. Możesz dać jedną klatkę (.fit) bez dotykania jej jakimikolwiek krzywymi i bez kompresji do .jpg? Będzie łatwiej powiedzieć co poszło nie tak.

 

Pozdrawiam.

nie ma sprawy... Jest Tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wcale nie jest wina "przeróbki" na JPG.. taki wychodzi "goły" fitt z DSS. (oczywiście był trochę jaśniejszy).

sorry za dwa posty pod rząd (wina niezalogowania się przy 1-m)

m13.jpg

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem zdjęcie to byłem już pewny że stackowałeś w DSS-ie :)

Problem jest prosty do rozwiązania. W ustawieniach stackowania masz zakładkę "Cosmetic" - i tam wyłączasz wszystko co możliwe, bo inaczej masz taką kaszane jak na zdjęciu.

 

DSS.jpg

 

Pozdrawiam i miłego focenia :Beer:

Edytowane przez Piotrek L.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś chyba jednak w tym materiale jest nie "halo", w DSS po ogołoceniu ze wszystkiego zakładki "cosmetics" w dalszym ciągu "kaszanka", (może zmienić DSS na inną wersję?)

po kilku próbach z Maximem coś tam wyszło, ale nie jestem pewien czy użył całego dostępnego materiału (głównie chodzi o darki).

materiału niewiele więc pozwoliłem sobie udostępnić - Kopotliwa M13

M13 DSS.jpg

m13 Maxim.jpg

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem co było nie tak - mam gdzieś "namieszane" w DSS - potrzebna będzie reinstalacja programu... po zainstalowaniu na innym kompie (przy tych samych ustawieniach) stack wyszedł wręcz idealny (jak na moje umiejętnosci ;) )

dzięki za podpowiedzi...

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś chyba jednak w tym materiale jest nie "halo", w DSS po ogołoceniu ze wszystkiego zakładki "cosmetics" w dalszym ciągu "kaszanka", (może zmienić DSS na inną wersję?)

po kilku próbach z Maximem coś tam wyszło, ale nie jestem pewien czy użył całego dostępnego materiału (głównie chodzi o darki).

materiału niewiele więc pozwoliłem sobie udostępnić - Kopotliwa M13

 

Mógłbyś wrzucić na jakiś darmowy hosting? Tutaj chce rejestracji konta i wykupienia abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić na jakiś darmowy hosting? Tutaj chce rejestracji konta i wykupienia abonamentu.

tu chyba nie powinno być problemu M13

 

reinstalacja DSS pomogła - już wszystko jest w porządku (jednak trzeba było przed ponowną instalacją wykasować wpisy z DSS z rejestru - inaczej nic się nie zmieniało).

Zanim wątek wyląduje w archiwum, to sprawdź sobie może, czy jedna z klatek Light nie wylądowała w DSS jako Dark, bo takie coś by właśnie wyszło jakbys dał do darków złą klatke.

wszystkie fotki składowe są dobrze opisane- sprawdziłem dla pewności.

 

teraz wygląda to tak (nie patrzcie pliss na obróbkę bo z tym jeszcze :oco: i na ostrość - dopiero próby sprzętu):

m13 1.jpg

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.